English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Podział składek musi bardziej przejrzysty

2017-03-23
„Dziennik Gazeta Prawna”: Brakuje przepisów regulujących wzajemne rozliczenia pomiędzy przedsiębiorcą a wykonawcą dzieła w przypadku uznania go później za pracownika. – Uznanie, iż pełna kwota tego zobowiązania ma być dochodzona od pracodawcy, byłaby równoznaczna z traktowaniem tej składki jako obciążenia całkowicie spoczywającego po jego stronie – tłumaczy ekspert Pracodawców RP Łukasz Kozłowski.
czytaj więcej

Komentarz dnia: Druzgocząca ocena Systemu Rejestrów Państwowych przez Najwyższą Izbę Kontroli

2017-03-22
Brak dialogu i współpracy, forsowanie własnej wizji oraz początkowa niechęć do przyznania się do błędów – to główne grzechy popełnione przy tworzeniu i wdrażaniu Systemu Rejestrów Państwowych (SRP), czyli jednego z flagowych systemów polskiej e-administracji.
czytaj więcej

Rząd przeciwko surowym sankcjom za handel w niedzielę

2017-03-22
„Dziennik Gazeta Prawna”: Rada Ministrów zarekomendowała prowadzenie dalszych prac nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. W ocenie Łukasza Kozłowskiego, eksperta Pracodawców RP, stopniowe wprowadzanie zmian to rozwiązanie lepsze od natychmiastowego ustanowienia zakazu handlu.
czytaj więcej

Komentarz dnia: Rada Dialogu Społecznego o Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

2017-03-21
W środę 22 marca podczas obrad Zespołu Problemowego RDS do ds. SOR Minister Rozwoju odpowie na uwagi dotyczące SOR sformułowane przez partnerów społecznych. Pracodawcy oczekują, że Strategia zwiększy przejrzystość legislacji oraz usunie bariery biurokratyczne.
czytaj więcej

Pakiet przewozowy obejmie także olej rzepakowy

2017-03-21
„Dziennik Gazeta Prawna”: Fiskus będzie śledził transport oleju rzepakowego, słonecznikowego, sojowego i oliwy – wynika z projektu nowego rozporządzenia, które ukazało się na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Olej rzepakowy jest bowiem jednym z towarów, które szczególnie upodobali sobie przestępcy. Według szacunków Pracodawców RP w 2015 r. do budżetu państwa trafiło tylko 83 mln zł z tytułu VAT od estrów metylowych.
czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9     377
Najnowsze     Starsze niż : 5 lat : 2 lata : rok : pół roku