English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Rekomendacje zmian systemu ochrony zdrowia przekazane Ministrowi Zdrowia

2016-09-30
Ostatniego dnia I Kongresu Zdrowia naukowcy, lekarze, ekonomiści i pracodawcy przekazali na ręce Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła Księgę Rekomendacji, wypracowaną przez 120 ekspertów pracujących w ramach przygotowań do wydarzenia. Projekty postulatów zostały przedyskutowane i uzupełnione w trakcie 16 paneli dyskusyjnych.
czytaj więcej

Polskie Radio: Inwestowanie w zdrowie zwiększy rozwój gospodarczy Polski

2016-09-30
Już dzisiaj szacuje się, że w roku 2035 udział osób po 65. roku życia w populacji wyniesie 23 proc., na ich leczenie NFZ przeznaczy 58 proc. swoich wydatków. Problem ten będzie narastał i jest jednym z wielu, trawiących polską służbę zdrowia. Może zostać naprawiony, dzięki odpowiedniemu zarządzaniu czy wprowadzeniu nowych rozwiązań. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 ekspert Pracodawców RP Karol Poznański.
czytaj więcej

Deflacja słabnie, ale inflacja też się nie umacnia

2016-09-30
– W ujęciu rocznym ceny spadają najwolniej od grudnia 2015 r., a wskaźnik ich dynamiki podniósł się o 0,3 pkt proc. w porównaniu z sierpniem. Ogłaszanie na podstawie dzisiejszych danych rychłego powrotu inflacji istotnie wyższej od zera byłoby jednak zdecydowanie przedwczesne. Deflacja przybiera coraz mniejsze rozmiary głównie za sprawą efektów bazowych, a ponadto patrząc w ujęciu miesięcznym ceny wciąż stały w miejscu – komentuje Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.
czytaj więcej

Przedsiębiorcy coraz gorzej oceniają klimat dla biznesu – najnowsze wskazania Indeksu Optymizmu Przedsiębiorców

2016-09-30
Wrzesień przyniósł pogłębienie spadku oceny bieżącej sytuacji biznesowej oraz pogorszenie ich oczekiwań w odniesieniu do najbliższego półrocza. Jedyną pozytywną wiadomością jest to, że firmy nadal planują zatrudniać nowych pracowników oraz zwiększać poziom zatrudnienia – tak pokazuje Indeks Optymizmu Przedsiębiorców, który powstaje na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród członków Pracodawców RP.
czytaj więcej

Pracodawcy RP nagrodzili firmy, które szczególnie dbają o zdrowie pracowników

2016-09-30
W pierwszym dniu I Kongresu Zdrowia Pracodawców RP ogłoszeni zostali zwycięzcy konkursu „Zdrowy pracownik, zdrowa firma”. Nagrodzono 2 firmy, które w szczególny sposób dbają o stan zdrowia swoich pracowników, a także wyróżniła 9 firm, których działania również powinny być stawiane za wzór dla pozostałych pracodawców.
czytaj więcej
1  2  3  4  5  6  7  8  9     322
Najnowsze     Starsze niż : 5 lat : 2 lata : rok : pół roku