English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Szkolenia e-learningowe z mediacji

23-10-2012

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają do udziału w bezpłatnych kursach e-learningowych z zakresu sporów zbiorowych, mediacji i Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów. W ich trakcie uczestnicy dowiedzą się m.in. tego, czym są mediacje oraz jakie korzyści płyną z wykorzystywania ich w środowisku pracy.

 

Szkolenia e-learningowe są jednym z komponentów projektu „Mediator pilnie poszukiwany”. Koncentruje się on na kwestii rozwiązywania sporów zbiorowych pomiędzy pracodawcami a pracownikami. Jest to szczególny rodzaj sporów, ponieważ na różnicę zdań często nakładają się odmienny poziom wiedzy o realiach gospodarczych i kondycji firmy oraz dysonans w sposobach komunikowania się. Jedną z form rozwiązywania tych sporów są właśnie mediacje. Pracodawcy RP dostrzegają w mediacjach istotną wartość, gdyż jest to nie tylko najprostsza, lecz także najbardziej efektywna czasowo i kosztowo pozasądowa metoda rozwiązywania konfliktów. Mediacje mogą być z powodzeniem stosowane również jeszcze przed ogłoszeniem sporu, a nawet w przypadku sporów pracowniczych.

 

Szkolenia e-learningowe Pracodawców RP skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych mediacjami. Program szkoleń obejmuje całe spektrum zagadnień z zakresu technik mediacji, umiejętności negocjacyjnych, skutecznego komunikowania, wykorzystania mechanizmów psychologii społecznej oraz zarządzania konfliktem. Drugim obszarem tematycznym przygotowanych szkoleń są kompetencje związane ze stosowaniem specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa pracy, układów zbiorowych, a także finansów i rachunkowości przedsiębiorstw. Znajomość powyższej tematyki jest niezbędna nie tylko dla mediatorów, lecz także m.in. dla kadry zarządzającej, pracowników działów kadr, księgowości i dla trenerów wewnętrznych.
 

Szkolenia mają formę przyjazną dla użytkownika, co wyraża się m.in. w prostej rejestracji oraz przystępnej formie zaprezentowania wiedzy.
 

Pracodawcy RP serdecznie zapraszają na szkolenia, które są dostępne po kliknięciu w poniższy link:
 

http://www.mediacje.szkolenia.pracodawcyrp.pl/
 

Uczestniczenie w tych szkoleniach to doskonała okazja do tego, aby bez dodatkowych kosztów podnieść kompetencje przydatne w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku pracy.

 

Dodatkowych informacji na temat szkoleń udziela Łukasz Krajnow pod adresem e-mailowym: .