English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Prezydent Pracodawców RP o Jednolitym Patencie Europejskim

09-11-2012

Skoro proponowane rozwiązanie może rodzić poważne skutki zarówno dla firm zgłaszających patenty, jak i dla monitorujących zgłoszenia patentowe, to należy dobrze przeanalizować jego celowość – ocenił Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski w trakcie przemowy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Zwrócił też uwagę na to, że uzyskanie ochrony patentowej dla firm polskich może okazać się droższe niż dla ich niemieckich, francuskich czy angielskich konkurentów – m.in. ze względu na koszty tłumaczeń na jeden z języków roboczych, czyli na angielski, francuski lub niemiecki. Podkreślił, że nawet jeśli Polska nie przystąpi do porozumienia w sprawie jednolitej ochrony patentowej, polscy przedsiębiorcy i tak będą mogli to uczynić.

 

– Wobec ryzyka, jakie wiąże się z uczestnictwem w nowym systemie, i w związku z tym, że bez ponoszenia tego ryzyka polskie podmioty i tak będą mogły dokonywać zgłoszeń w nowym trybie, Pracodawcy RP uważają, że zawieranie tego porozumienia nie leży w gospodarczym interesie naszego państwa – oświadczył Prezydent Pracodawców RP.