English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Inwestycje – szansą na rozwój

22-03-2013

Podczas briefingu prasowego w Urzędzie Miasta Bydgoszczy Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej dr Andrzej Malinowski zapowiedział, iż razem z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Kulczyk Investments dr. Janem Kulczykiem będą wspólnie działać na rzecz rozwoju kontaktów biznesowych nad Brdą i w regionie kujawsko-pomorskim. W dniach 20–21 maja br. w Bydgoszczy odbędzie się Okrągły Stół Gospodarczy: Inwestycje – od gospodarki lokalnej do gospodarki globalnej.

 

– W czasie zeszłorocznych obchodów 20-lecia Kujawsko-Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców zadaliśmy sobie pytanie, co możemy wspólnie zrobić dla Bydgoszczy. Uznaliśmy, że możemy zaoferować nasze kontakty biznesowe. Tak powstała idea Okrągłego Stołu Gospodarczego, który ma służyć promocji biznesowej nie tylko Bydgoszczy, lecz także całego regionu kujawsko-pomorskiego. Spodziewam się, że podczas Okrągłego Stołu zostaną nawiązane pierwsze kontakty biznesowe – powiedział w trakcie spotkania z dziennikarzami Andrzej Malinowski.

 

Prezydent Pracodawców RP podkreślił, że swoją obecność na konferencji zapowiedzieli już przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, prowadzone są też rozmowy z inwestorami. Inicjatywę poparł Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, którego na spotkaniu reprezentował Wiceprezydent Grzegorz Dołkowski.

 

Obecna na konferencji Dominika Kulczyk-Lubomirska, założycielka i Wiceprezes Green Cross Poland, zaznaczyła, że zaangażowanie jej ojca w projekt jest swoistą spłatą długu wobec jego rodzinnego miasta, w którym dorastał i które kształtowało go przez pierwsze lata życia. Podkreśliła także wagę społecznej odpowiedzialności biznesu przy tego typu projektach. – Odpowiedzialny biznes jest wtedy, kiedy pamięta się o tym, że biznes rozwija się nie tylko w skali globalnej, lecz także w miastach. Ma to wpływ na siłę całej polskiej gospodarki – stwierdziła Dominika Kulczyk-Lubomirska.

 

W trakcie spotkania zaprezentowana została opracowana przez Pracodawców RP – w porozumieniu z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych – ankieta, dzięki której przedsiębiorcy z województwa będą mogli przedstawić własne inicjatywy oraz pomysły na inwestycje. Dokument już w tej chwili można pobrać ze strony internetowej Kujawsko-Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, pod adresem: www.kpzpip.pl. Odesłać go można na podany na stronie adres e-mail.

 

Wypełnione przez przedsiębiorców ankiety poddane będą wnikliwej analizie. Otrzymanymi dokumentami zainteresowani zostaną ewentualni partnerzy – potencjalni inwestorzy, przedstawiciele ambasad. Wnioski płynące z ankiet posłużą także jako przedmiot analizy w trakcie obrad Okrągłego Stołu Gospodarczego.

 

Partnerem inicjatywy jest Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców – organizacja członkowska Pracodawców RP, będąca profesjonalną instytucją otoczenia biznesu, która potrafi łączyć promocję przedsiębiorczości z zaangażowaniem w sprawy publiczne, koncentrując swoje działania na dialogu społecznym, innowacyjności i integracji przedsiębiorców z regionu.