English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Oświadczenie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej

24-04-2013

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej wyrażają swoje oburzenie treścią, wymową i insynuacjami zawartymi w artykule pt. "Układ oskarżonych i sponsorów" opublikowanym w Newsweeku datowanym na 28.04 autorstwa Wojciecha Cieśli i Violetty Krasnowskiej-Sałustowicz.

 

Dziennikarze ci wykazali się brakiem elementarnego poszanowania przepisów prawa i werdyktów sądowych niepasujących do założonych przez nich z góry tez. Na dodatek, domniemanie niewinności jest dla Pana Cieśli i Pani Krasnowskiej-Sałustowicz pojęciem zupełnie nieznanym. Zdumiewa zgoda kierownictwa tygodnika i wydawnictwa Ringier Axel Springer na takie praktyki.

 

Poziom "profesjonalnego" przygotowania tekstu najlepiej ilustruje fakt, że pomylono nazwę nagrody, którą przyznała tej produkcji Kapituła. Nagrodą Pracodawców RP, przyznawaną od 11 lat jest WEKTOR, a nie Wiktor (jak napisali dziennikarze).

 

Niewątpliwy sukces i olbrzymie zainteresowanie opinii publicznej, jakie wywołał "Układ zamknięty" musiały zaniepokoić środowiska tak realistycznie sportretowane w jego fabule. Stąd próba uderzenia w film oraz ludzi, dzięki którym powstał. Działanie takie wpisuje się w logikę patologicznego systemu niszczącego polskich pracodawców przez osoby uzurpujące sobie prawo do decydowania, kto winien. Nawet wbrew werdyktom sądowym.

 

Warto przypomnieć, że już wcześniej jeden z autorów wykazał się podobnym „profesjonalizmem”,  co zostało docenione przed czterema laty przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (Hiena Roku 2009). Czyżby liczył na kolejną statuetkę?