English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowi członkowie Pracodawców RP

07-05-2013

Do grona członków Pracodawców RP dołączyli:

 

  • F5 Konsulting Sp. z o.o.

 

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1991 r. Spółkę założyli pracownicy naukowi i absolwenci poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Działalność firmy obejmuje: doradztwo gospodarcze, doradztwo w zakresie wykorzystania funduszy europejskich i w zakresie rozwoju zasobów ludzkich. F5 Konsulting ma istotne osiągnięcia w obsłudze fuzji i przejęć, dokonywaniu wycen przedsiębiorstw, opracowywaniu strategii rozwoju i studiów wykonalności projektów inwestycyjnych, a także w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych oraz przeprowadzaniu szkoleń dla menedżerów.

 

  • Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „MASKPOL” S.A.

 

Spółka należy do Grupy Bumar. Zajmuje się produkcją sprzętu dla wojsk chemicznych, m.in. najnowocześniejszych masek i półmasek przeciwgazowych, płaszczy ochronnych, mundurów dla wojsk chemicznych, hełmów i kamizelek kuloodpornych (kevlar), sprzętu wyposażenia policji. Dostosowuje wojskowe samochody ciężarowe do bojowych zadań chemicznych. „MASKPOL” S.A. realizuje również wiele autorskich projektów, jak np. lekkie konstrukcje domów letniskowych (dla klientów z Włoch, Francji, Holandii, Hiszpanii).

 

  • Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

 

Samsung Electronics to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw branży elektronicznej. Centrala znajduje się w Seulu w Korei Południowej, jest częścią grupy Samsung. Ma oddziały w 58 krajach, a jej zyski w roku 2006 przekroczyły 8,3 miliarda USD. Samsung Electronics Polska jest unikatową firmą na rynku polskim ze względu na dynamikę rozwoju, rozpoznawalność marki oraz całą gamę nowoczesnych i designerskich produktów. W Polsce ma pozycję lidera w sprzedaży nowoczesnych urządzeń elektroniki użytkowej, a jego Centrum R&D, zatrudniające wykwalifikowanych inżynierów, należy do największych tego typu placówek na świecie.

 

  • Stocznia Gdańsk S.A.

 

Jedna z największych polskich stoczni. Obecnie, obok produkcji okrętowej, firma konsekwentnie od 2010 r. rozwija na swoim terenie produkcję konstrukcji stalowych i wież wiatrowych. Światowy wzrost zainteresowania energetyką morską i wiatrową stwarza duże możliwości rozwoju tych dwóch produktów. Stocznia Gdańsk S.A. jest jednym z największych zakładów na Pomorzu. To również czołowy pracodawca w regionie. Obecnie zatrudnia prawie trzy tysiące pracowników. Dzięki zaangażowaniu stoczniowców, szkoleniom i możliwościom doskonalenia umiejętności tworzy najlepiej wykwalifikowaną kadrę w regionie oraz Europie.

 

  • STRABAG Sp. z o.o.


Koncern STRABAG Societas Europaea istnieje na rynku budowlanym już ponad 170 lat i prowadzi swoją działalność niemal na całym świecie. STRABAG SE jest jedną z największych firm budowlanych Europy, liderem na rynku niemieckim i austriackim oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Funkcjonuje w ponad 60 krajach, na niemal wszystkich kontynentach i we wszystkich obszarach budownictwa. Działalność grupy na rynku polskim rozpoczęła się w 1985 roku, wraz z przygotowaniami do budowy hotelu Marriott w Warszawie. Grupa STRABAG działająca w Polsce zatrudnia obecnie około 7100 osób. Główne obszary działalności firmy to budownictwo ogólne i inżynieryjne oraz budownictwo infrastruktury (np. drogi, infrastruktura kolejowa itp.).

 

  • Towarowa Giełda Energii S.A.


Od początku swojego istnienia Towarowa Giełda Energii S.A. była pionierem wdrażania nowatorskich rozwiązań w zakresie handlu energią elektryczną. Spółka prowadzi giełdę towarową, na której przedmiotami obrotu mogą być m.in.: energia elektryczna, paliwa ciekłe i gazowe, limity wielkości produkcji, w szczególności produkcji elektrycznej, limity wielkości emisji zanieczyszczeń. Towarowa Giełda Energii S.A. prowadzi także rejestr świadectw pochodzenia dla energii z OZE, z kogeneracji oraz z biogazu rolniczego.