English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Forum Biznesowe w Ministerstwie Gospodarki

08-07-2013

Dnia 27 czerwca 2013 r. w Ministerstwie Gospodarki odbyło się Forum Biznesowe, w ramach Konferencji Ministerialnej OECD Konkurencyjność Eurazja. Organizatorem Forum było Ministerstwo Gospodarki, we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz Polską Sekcją Komitetu Doradczego Biznesu i Przemysłu (BIAC) przy OECD, działającą w ramach Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Obrady Forum prowadził – wraz z Panem Sławomirem Majmanem, Prezesem PAIiIZ – Pan Mariusz Gaca, Przewodniczący Polskiej Sekcji BIAC i Wiceprezydent Pracodawców RP.
 

W Forum udział wzięli przedstawiciele wysokiego szczebla z OECD i BIAC, akredytowani w Polsce ambasadorowie państw członkowskich OECD oraz przedstawiciele rządów i organizacji przedsiębiorców z Polski, Azji Środkowej (Afganistan, Kazachstan, Kirgistan, Mongolia, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan) oraz Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja i Ukraina).
 

W ramach Forum odbyły się prezentacja ofert gospodarczych państw regionu Eurazji oraz szereg spotkań bilateralnych pomiędzy delegacjami rządowymi państw i przedstawicielami biznesu. Forum posłużyło ponadto jako platforma dialogu i wymiany informacji w obszarze handlu i inwestycji. Dało także okazję do wypracowania nowych form współpracy między Polską a krajami Azji Środkowej, Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego.