English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowi członkowie Pracodawców RP

13-09-2013

Do grona Pracodawców RP dołączyli nowi członkowie:

 

  • AbbVie Polska Sp. z o.o.

Firma AbbVie jest globalnym przedsiębiorstwem biofarmaceutycznym, które w swej działalności stawia przede wszystkim na innowacyjność. Celem firmy jest opracowywanie skutecznych leków, które gwarantują wysoką jakość w przystępnej cenie – m.in. w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C, a także w dziedzinie neurologii, immunologii, onkologii oraz w walce z przewlekłą chorobą nerek i chorobami kobiecymi. AbbVie prowadzi również programy wsparcia dla pacjentów.
 

Prezes Zarządu: Jarosław Oleszczuk

 

  • BASF Polska Sp. z o.o.

BASF Polska jest w 100% spółką córką BASF SE – prowadzi działalność handlową i produkcyjną. W Polsce obecna jest od lat 50. XX wieku. Po przełomie roku ‘89 BASF był jedną z pierwszych firm niemieckich, które zdecydowały się na inwestycje w Polsce. W 1992 roku powstała firma BASF Polska.
 

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemikalia i środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu) oraz lakiery samochodowe. Firma współpracuje w Polsce z podmiotami z wielu gałęzi przemysłu, w tym również z najważniejszymi firmami chemicznymi, a także z wiodącymi uczelniami w Polsce. Współpraca ta dotyczy zarówno wykładów dla studentów, jak i prowadzenia badań technologicznych.
 

Prezes Zarządu: dr Dirk Elvermann
 

  • Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.

Głównym przedmiotem działalności firmy jest świadczenie usług budowlano-montażowych na zasadzie generalnego wykonawstwa.
 

Zakres świadczonych usług budowlanych obejmuje: budownictwo hydrotechniczne; budownictwo przemysłowe; obiekty użyteczności publicznej – jak centra i galerie handlowe, terminale lotnicze, banki i biurowce, centra konferencyjne, hotele i centra SPA, szpitale; obiekty związane z ochroną środowiska; renowację zabytków.
 

Doraco zajmuje się również sprzedażą nieruchomości, budynków mieszkalnych i apartamentów położonych w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, a także sprzedażą i wynajmem powierzchni biurowych. Firma specjalizuje się w realizacji skomplikowanych projektów budowlanych, realizowanych w ścisłej zabudowie miejskiej.
 

Prezes Zarządu: Andżelika Cieślowska

 

  • WĘGLOKOKS S.A.

Spółka Skarbu Państwa WĘGLOKOKS S.A. jest największym polskim eksporterem węgla. Lista odbiorców obejmuje łącznie ponad 60 państw.
 

WĘGLOKOKS S.A. jest eksporterem wszystkich typów węgla kamiennego – energetycznego, opałowego oraz koksowego. Ponadto w zakres działalności WĘGLOKOKS S.A. wchodzą m.in. import magnetytu, a także import i leasing maszyn oraz urządzeń związanych z produkcją, przetwarzaniem i wzbogacaniem paliw (węgiel, koks).
 

Finalnymi odbiorcami polskiego węgla są m.in. elektrownie, ciepłownie, koksownie, zakłady przemysłowe, wytwórcy żelazostopów, jak również dystrybutorzy opałowego węgla sortowanego.
 

Prezes Zarządu: Jerzy Podsiadło