English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Zamówienia publiczne - zamieszania ciąg dalszy

16-09-2013

Zdaniem eksperta Pracodawców RP Jacka Cieplaka, w celu uniknięcia coraz to nowych, zaskakujących zmian w ustawie Prawo Zamówień Publicznych należy skonsolidować pracę projektodawców nad tym dokumentem.

 

Ekspert Pracodawców RP przypomina, że obecnie przygotowywane są aż cztery odrębne projekty nowelizacji przepisów Prawa Zamówień Publicznych, mające na celu ułatwienie prowadzenia przetargów w Polsce. Swoje rozwiązania prezentują przedstawiciele Urzędu Zamówień Publicznych, Platformy Obywatelskiej, Ruchu Palikota oraz rządu. – Najwyższy czas, by skonsolidować prace wszystkich projektodawców i stworzyć przepisy, które spowodują, że więcej przedsiębiorców będzie mogło uczestniczyć w przetargach, bez obaw o swoje interesy ekonomiczne i prawne – mówi ekspert Pracodawców RP Jacek Cieplak.

                                                                                 

Podkreśla jednocześnie, że z punktu widzenia przedsiębiorców niekorzystne jest to, że przepisy prawa zamówień publicznych zmieniane są wielokrotnie w bardzo krótkim czasie – i to na dodatek często w tych samych aspektach (np. art. 24, art. 90). – Prowadzi to do tego, że przedsiębiorcy nie są w stanie wypracować i przyjąć jednolitego systemu pracy przy zamówieniach publicznych – mówi Cieplak. W jego opinii częste zmiany w zakresie tych samych regulacji są dokonywane w sposób nie do końca przemyślany, niepoprzedzony staranną i rzetelną analizą problemów, których rozwiązaniu służyć mają kolejne nowelizacje.