English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Październikowy numer magazynu „Sukces” już jest!

20-09-2013

Październikowy numer magazynu „Sukces” już jest!

 

Pracodawcy RP rozpoczęli we wrześniu współpracę z GREMI MEDIA – wydawcą magazynu „SUKCES”. Październikowy numer „SUKCESU”, który jest już w kioskach, to druga odsłona naszego wspólnego działania.

 

Cel, który postawiliśmy sobie, przystępując do współredagowania miesięcznika, to zaprezentowanie czytelnikom „SUKCESU” przedsiębiorców oraz szefów firm, prowadzonych przez nich przedsięwzięć i strategii, które prowadzą do rozwoju firm oraz marek. W naszej ocenie te rynkowe zwycięstwa warte są opisania i promocji, ponieważ mogą stanowić zachętę i inspirację dla innych.

 

Tym razem bohaterką wywiadu jest Bogusława Matuszewska – Wiceprezes PGE ds. strategii i rozwoju. Opowiedziała o tym, jakimi prawami rządzi się biznes, jaka wiedza jest szczególnie przydatna w zarządzaniu dużą firmą, a także o polskim rynku energetyki i o tym, jak godzić potrzeby licznej grupy klientów z oczekiwaniami akcjonariuszy i planami zarządu firmy.

 

W artykule o wywołujących (niesłusznie) wiele emocji zmianach Kodeksu pracy Monika Gładoch – bez emocji – wyjaśnia, dlaczego zmiana przepisów o czasie pracy i wprowadzenie elastycznego czasu pracy były niezbędne. Tłumaczy też, co dzięki tej zmianie zyskali pracodawcy i pracownicy.

 

Czym rząd powinien zajmować się w kryzysie? Gospodarką! Rozwinięcie tej myśli odnajdą Państwo w artykule Leszka Juchniewicza o energii polskiej gospodarki i polskim rynku energetycznym.

 

Do korzystania ze swoich praw – w szczególności gdy przedsiębiorca doznał krzywdy ze strony nękającej go administracji – zachęca Jacek Cieplak w artykule Prawo do odszkodowania. Warto poznać prawo, które staje w obronie przedsiębiorcy.

 

Płać i płacz – w tym zaś artykule o nieuchronności podatków, nieudanych próbach przykręcania akcyzowej śruby i zaskakujących skutkach podwyżek akcyzy pisze Andrzej Długosz.

 

Dalej o gospodarce: jaką rolę odgrywa w niej przemysł obronny? Jaką funkcję pełnił w latach 30. XX w., a jaką w pozostałych gospodarkach dziś? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w artykule Agnieszki Sobkowiak pt. Szykuj się do wojny.

 

Na zakończenie zaś felieton dr. Andrzeja Malinowskiego, Prezydenta Pracodawców RP: Jak cię piszą…, w którym podejmuje temat sytuacji, gdy media – zamiast opisywać – kreują rzeczywistość. Jak pokazał przypadek publikacji „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, działania takie mogą być szkodliwe dla wizerunku państwa polskiego. Wszystkich zainteresowanych szczegółami tego artykułu – serdecznie zapraszamy do lektury felietonu.