English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP powołają do życia Centrum Badań i Analiz

10-10-2013

Pracodawcy RP podjęli decyzję o uruchomieniu Centrum Badań i Analiz (CBiA), którego zadaniem będzie recenzowanie wpływu działań władz oraz partnerów społecznych na sytuację społeczno-gospodarczą, ze szczególnym uwzględnieniem sektora przedsiębiorstw w Polsce i Europie.

 

Chcemy, by Centrum, działając z inspiracji firm, zajęło się kompleksowo wszystkimi ważnymi dla przedsiębiorców kwestiami gospodarczymi – od kwestii prawnych i podatkowych począwszy, a na tych związanych z rynkiem pracy skończywszy – mówią przedstawiciele Pracodawców RP.

 

CBiA swoimi badaniami i analizami będzie pomagać w podejmowaniu jak najlepszych decyzji związanych z gospodarką i polityką. Ma w swoim założeniu stanowić realne zaplecze merytoryczne dla decydentów, ponieważ będzie wyrażało stanowiska skonsultowane w środowisku pracodawców i niezależnych ekspertów.

 

Ocenie Centrum Badań i Analiz podlegać będą zarówno działania planowane, jak i te w toku oraz już zakończone.

 

Jesteśmy przekonani, że decyzja o powołaniu CBiA spotka się z dużym zainteresowaniem naszych członków, którzy dzięki Centrum zyskają dostęp do unikatowych w skali kraju raportów, opracowań i analiz – mówią przedstawiciele organizacji.