English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Centrum Rozwiazywania Sporów Pracodawców RP to szansa na zawieranie skutecznych kompromisów

10-10-2013

Pracodawcy RP przygotowują się do stworzenia Centrum Rozwiązywania Sporów, będącego odpowiedzią Organizacji na zdiagnozowane wcześniej potrzeby pracodawców.
 

Zmieniające się stosunki pracy, zmiana charakteru konfliktów toczących się między pracownikami a pracodawcami, a także próba przeniesienia na polski grunt modelowych rozwiązań z innych krajów UE, mających dużo większe doświadczenie w mediacjach – to wszystko legło u podstaw przygotowywanego przez Pracodawców RP projektu.
 

Jest to kolejny krok w kierunku kompleksowej obsługi przedsiębiorstw w zakresie prowadzenia sporów. Kolejny, bo Pracodawcy RP mają już wyszkolonych przez siebie mediatorów. Motywem przewodnim działania organizacji w tym zakresie jest nie tylko, co oczywiste, udzielanie pomocy konkretnym przedsiębiorstwom w konkretnych sprawach, lecz także, mówiąc ogólnie, zaszczepienie nowej kultury prowadzenia sporów zbiorowych.
 

Działanie Centrum Rozwiązywania Sporów ma opierać się na rozwiązaniach brytyjskiej organizacji ACAS (Advisory, Conciliation and Arbitration Service), mającej blisko pięćdziesięcioletnie doświadczenie w upowszechnianiu alternatywnych metod rozwiązywania sporów w przedsiębiorstwach.
 

Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich na rozwój dialogu społecznego.