English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Powrót do dialogu jest możliwy

30-10-2013

Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski wraz z innymi przedstawicielami organizacji pracodawców i central związkowych reprezentowanych w Komisji Trójstronnej spotkali się w środę z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. Tematem dyskusji był dialog społeczny.

 

Podczas spotkania zastanawiano się nad najlepszym sposobem zażegnania kryzysu związanego z zawieszeniem dialogu społecznego w Polsce. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że jego obecna formuła w Komisji Trójstronnej przestała odpowiadać aktualnym problemom społeczno-gospodarczym. Dlatego też zarówno związkowcy, jak i pracodawcy rozpoczną prace nad przygotowaniem nowej platformy współdziałania.

 

Dialog z pewnością będziemy kontynuowali, być może jednak w innej formie – powiedział po spotkaniu Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski, od miesięcy gorący orędownik powrotu wszystkich zainteresowanych stron do stołu rozmów. – Przedstawiciele związków zawodowych przekazali dokument zawierający ich pomysły na zmianę formuły prowadzenia dialogu społecznego w Polsce. Będziemy go analizowali. Z pewnością przedstawimy swój punkt widzenia i spróbujemy wypracować wspólne stanowisko – powiedział Prezydent Malinowski.