English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowi członkowie Pracodawców RP

07-01-2014
  • Roche Polska Sp. z o.o.

 

Grupa Roche, z siedzibą główną w Bazylei, jest liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Jej siłą są dwa współpracujące ze sobą działy: farmacja i diagnostyka.

 

W firmie Roche na całym świecie pracuje 80 000 osób w 150 krajach.

 

Roche w Polsce

 

Roche rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 1923 r. Misją firmy jest wytyczanie nowych kierunków w medycynie, zapewniających unikalne i skuteczne rozwiązania w trosce o zdrowie i życie człowieka. Dąży też do zwiększenia dostępności nowoczesnych terapii dla polskich pacjentów.Roche w Polsce posiada nowoczesną ofertę, liczącą 32 preparaty z takich dziedzin jak: onkologia, nefrologia, transplantologia, reumatologia, neurologia, kardiologia i choroby zakaźne.

 

Firma jest też liderem w diagnostyce medycznej i dostarcza wielu systemów diagnostycznych, umożliwiających szybkie i dokładne wykrywanie chorób oraz monitorowanie ich przebiegu przez lekarzy, laboratoria lub samych pacjentów. Stale współpracuje ze środowiskami akademickimi i lekarskimi.

 

Roche przyczynia się tez do rozwoju polskiej nauki poprzez stałe wsparcie finansowe dla niezależnych instytutów, organizacji naukowych i prowadzonych w Polsce badań naukowych. Angażuje się też w wiele kampanii społecznych, mających na celu poszerzanie wiedzy Polaków na tematy związane ze zdrowiem.

 

Władze: Jennifer Cook, Prezes Zarządu

 

  • Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych im. Cyryla Ratajskiego

 

Związek rozpoczął działalność w 1994 roku. Należy do założycieli Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

 

Podstawowym celem WZPP jest ochrona praw i interesów zrzeszonych członków wobec związków zawodowych pracowników, organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządu terytorialnego. Związek zabiega także o konkurencyjność wielkopolskiej gospodarki i sukcesy tamtejszych przedsiębiorstw.

 

Związek zrzesza ponad 70 małych i średnich przedsiębiorstw z terenów całej Wielkopolski.

 

Usługi WZPP:

• Move Up (cykl spotkań, na których prezentowane są przykłady innowacyjnych, udanych koncepcji biznesowych z terenu województwa wielkopolskiego – prezentowane przykłady dotyczą małych i średnich przedsiębiorstw i są omawiane bezpośrednio przez ich twórców i założycieli),
• organizacja spotkań (przygotowanie spotkania przedsiębiorców z ekspertami WZPP),
• networking,
• doradztwo,
• coaching,
• seminaria,
• szkolenia,
• konferencje.

 

Władze: Piotr Karol Potempa – Przewodniczący Zarządu (mediator)