English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Może w końcu powstanie jedno okienko

09-01-2014

Zdaniem eksperta Pracodawców RP Jacka Cieplaka przyjęta na wtorkowym posiedzeniu rządu nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym to dobra wiadomość.

 

Zadaniem nowelizacji jest przyspieszenie procesu rejestracji działalności gospodarczej oraz ułatwienie wprowadzania zmian we wpisach do Krajowego Rejestru Sądowego.

 

W końcu odejdziemy od niepotrzebnego wielokrotnego wypełniania tych samych danych w wielu formularzach zgłoszeniowych – mówi ekspert Pracodawców RP Jacek Cieplak. Jeden formularz do Krajowego Rejestru Sądowego będzie następnie przekazywany przez sąd do właściwych organów, m.in. do Urzędu Skarbowego i GUS. – Jeśli tylko system teleinformatyczny sprosta zadaniu, będzie to na pewno duże ułatwienie dla przedsiębiorców – mówi Cieplak. – Najwyższy czas usprawnić działanie tzw. jednego okienka, które od 4 lat nie działa tak, jak zapowiadano, i wcale nie ułatwia zakładania działalności gospodarczej – mimo iż tego oczekiwali przedsiębiorcy – dodaje ekspert. W jego opinii najważniejsze jest skrócenie oczekiwania na realną możliwość podjęcia działań biznesowych. – Dzisiaj musimy czekać około miesiąca od złożenia dokumentów w odpowiednich urzędach. Po zmianie Ustawy o KRS ma to być tylko 7 dni i właśnie takie zmiany przepisów są potrzebne, aby rozwijać przedsiębiorczość w Polsce – kończy Cieplak.

 

Informacje o projekcie ustawy w biuletynie informacji publicznej Rządowego Centrum Legislacji:

http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/2/projekt/61836