English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

W Brukseli o sytuacji na Ukrainie i o planach Komisji Europejskiej na 2014 rok

22-01-2014

Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski 21 stycznia wziął udział w sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. Najważniejszymi punktami brukselskiego spotkania były następujące kwestie:

 

  • Sprawozdanie przewodniczącego Komitetu Henriego Malosse’a z niedawnej misji na Ukrainie. Zgodnie z dokumentem Komitet ma wspierać rozwój społeczeństwa obywatelskiego w tym kraju, został także zobowiązany do udzielenia wsparcia, które ma pomóc w znalezieniu rozwiązania obecnego kryzysu.

 

  • Zaprezentowanie przez Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Barossę planu prac Komisji na 2014 rok oraz dyskusja na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego.

 

Podczas wizyty w Brukseli Prezydent Pracodawców RP rozmawiał z przedstawicielami organizacji pracodawców z innych państw UE na temat projektu utworzenia sieci networkingowej.

 

Tekst rezolucji Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w sprawie wydarzeń na Ukrainie znajdą Państwo pod adresem: http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.news.30588.