English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP gospodarzem międzynarodowego seminarium poświęconego kształceniu ustawicznemu w MŚP

27-01-2014

W dniach 22–24 stycznia 2014 r. Pracodawcy RP zorganizowali spotkanie partnerów w ramach projektu „Kształcenie ustawiczne w MŚP”, realizowanego ze środków programu „Uczenie się przez całe życie”.

 

Celem projektu jest wymiana doświadczeń i identyfikacja dobrych praktyk w obszarze kształcenia ustawicznego w MŚP. Przedmiotem spotkania w Warszawie były integracja starszych pracowników, certyfikacja umiejętności nabytych poza formalnym systemem kształcenia oraz ocena potrzeb szkoleniowych w MŚP. W spotkaniu uczestniczyły organizacje działające w obszarze kształcenia ustawicznego z Belgii, Słowacji i Hiszpanii.

 

Uczestniczący w seminarium Wiceprezydent Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie wymiany doświadczeń i międzynarodowej współpracy partnerskiej w formułowaniu rekomendacji i rozwiązań systemowych problemów w poszczególnych krajach. Sformułowane przez partnerów rekomendacje staną się elementem Białej Księgi, którą Pracodawcy RP przekażą Komisji Europejskiej po zakończeniu projektu.

 

Kolejne spotkania poświęcone będą identyfikacji dobrych praktyk w obszarach finansowania szkoleń oraz zaangażowania partnerów społecznych w szkolenia dla MŚP. Produktem spotkań będzie publikacja, zbiór praktycznych rozwiązań dla instytucji współkształtujących model ustawicznego podnoszenia kompetencji w krajach partnerskich.

 

Polskiemu zespołowi przewodził prof. Andrzej Rabczenko, autor koncepcji wzmocnienia współpracy pomiędzy nauką a przedsiębiorcami pn. „Nauka dla biznesu, biznes dla nauki”.