English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Minister Finansów zachęca pracodawców do e-deklaracji

28-01-2014

„Rok 2014 jest szóstym rokiem, w którym można składać do urzędów skarbowych dokumenty w formie elektronicznej. To wygodna, a przede wszystkim tania metoda – nie tylko dla podatników, lecz także dla płatników, zwłaszcza zatrudniających dużą liczbę pracowników” – napisał Minister Finansów Mateusz Szczurek w liście przesłanym do Prezydenta Pracodawców RP.

 

Wysyłanie deklaracji i informacji podatkowej przez Internet jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia dokumentów do urzędu skarbowego. Z tego względu ta forma komunikacji z fiskusem stanowi szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców rozliczających swoich pracowników.

 

Dlatego też w swoim liście Minister Finansów Mateusz Szczurek zachęca płatników podatku dochodowego od osób fizycznych do skorzystania z tego nowoczesnego rozwiązania, przekonując, że zapewni to istotną oszczędność czasu i pieniędzy. Zwraca także uwagę na dodatkowe udogodnienie, jakim jest możliwość użycia podpisu elektronicznego, weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego podpisu.

 

Dostęp do elektronicznej komunikacji z urzędem skarbowym jest możliwy za pośrednictwem portalu: www.e-deklaracje.gov.pl.

 

List Ministra dostępny jest w załączniku.