English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polska i Mołdawia o wolnym handlu i OZE

10-02-2014

Współpraca handlowa, energetyka i odnawialne źródła energii były tematami IV posiedzenia Polsko – Mołdawskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. W spotkaniu w Ministerstwie Gospodarki udział wziął Janusz Pietkiewicz, Wiceprezydent Pracodawców RP.

 

Wiceminister Gospodarki Andrzej Dycha zapewniał w czasie posiedzenia, że polscy przedsiębiorcy są gotowi do współpracy z firmami z Mołdawii, szczególnie w zakresie sektora finansowo – bankowego, rolnictwa, przemysłu spożywczego, oraz branży turystycznej i transportowej.

 

Wspomniał również, że obie strony są zainteresowane wspólną działalnością na rzecz efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii. W związku z tym w ramach Komisji powołano grupę roboczą ds. współpracy w tej dziedzinie.

 

Omówiono również kwestię wspierania rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w obu państwach oraz oferty kredytowo – ubezpieczeniowe dla przedsiębiorców realizujących kontrakty we współpracy z partnerami z Mołdawii.

 

Warto przypomnieć, że Pracodawcy RP ściśle współpracują z Narodową Konfederacją Pracodawców Republiki Mołdawii na mocy dwustronnego Porozumienia o Współpracy, podpisanego 13 lutego 2012 r. w trakcie oficjalnej wizyty Prezydenta Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego w Kiszyniowie.