English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Raport „Zatrudnienie w Polsce w 2012 roku”

13-02-2014

Publikacja pod red. Piotra Lewandowskiego i Igi Magdy pt.: Zatrudnienie w Polsce 2012. Rynek pracy w okresie wyjścia z kryzysu jest ósmą edycją wydawnictwa. Została przygotowana z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu systemowego Analiza procesów zachodzących na polskim rynku pracy i w obszarze integracji społecznej w kontekście prowadzonej polityki gospodarczej, na zlecenie Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich przez Instytut Badań Strukturalnych.

 

Raport poświęcony jest analizie wpływu światowego kryzysu finansowego lat 2007–2009 na rynek pracy oraz kryzysu finansów i zadłużenia publicznego, będącego jego bezpośrednim następstwem w niektórych państwach rozwiniętych.

 

Raport został podzielony na cztery części:

  • Część I – Wielka recesja – dot. przyczyn, przebiegu i konsekwencji makroekonomicznych kryzysu zapoczątkowanego w roku 2008 w większości krajów UE i OECD.
  • Część II – Wielka recesja i nierówności – dot. oddziaływania kryzysu na sytuację poszczególnych grup społeczno-demograficznych na rynku pracy.
  • Część III – Polityka publiczna w obliczu kryzysu – dot. wpływu interwencji publicznej na przebieg kryzysu.
  • Część IV – Kryzys finansów publicznych i druga fala recesji – dot. znaczenia polityki fiskalnej dla przebiegu wielkiej recesji.

 

Zapraszamy do pobrania raportu w formacie PDF.