English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP oferują pomoc Ukrainie

20-02-2014

Członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych oferują bezpłatne leczenie osób poszkodowanych w starciach na Ukrainie. Natomiast Prezydent Pracodawców RP przesłał list do przedstawicieli ukraińskiego biznesu z ofertą pomocy.

 

20 lutego Stowarzyszenie wysłało list z zaproszeniem na bezpłatne leczenie do Polski.  Obecnie trwa ustalanie zakresu potrzebnej pomocy, możliwości szpitali członkowskich OSSP oraz kwestii transportu rannych do Polski.

 

Stowarzyszenie już w listopadzie ubiegłego roku nawiązało współpracę z partnerami na Ukrainie. W Kijowie współpracuje z nim osoba, która będzie mogła sprawnie kierować chętnych na leczenie do Polski z terenu całej Ukrainy.

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych jest członkiem Pracodawców RP. Skupia ponad 100 podmiotów leczniczych zarządzających ponad 150 szpitalami na terenie całego kraju.

 

Natomiast Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski przesłał 20 lutego listy do Federacji Pracodawców Ukrainy oraz Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców. W pismach tych deklaruje udzielenie  przez Pracodawców RP pomocy, która znajduje się w kompetencjach organizacji.