English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP apelują o przyjęcie planu restrukturyzacji PLL LOT

10-03-2014

Pracodawcy RP złożyli w Komisji Europejskiej opinię na temat planu restrukturyzacji PLL LOT, który ma pomóc przewoźnikowi osiągnąć trwałą  rentowność. Zaapelowali o przyjęcie planu.

 

Pracodawcy RP podkreślają, że prowadzone w spółce działania oszczędnościowe już pozwoliły poprawić wyniki finansowe. Argumentują, że PLL LOT to kluczowy z punktu widzenia polskiego biznesu przewoźnik, którego siatka połączeń do światowych centrów biznesu odgrywa ogromną rolę dla przedsiębiorców. Przypominają, że niedawno firma wprowadziła do swojej floty nowe szerokokadłubowe B787 Dreamliner, dzięki czemu poprawi się jakość oferowanych usług.

 

Mając na uwadze przykłady upadłości linii lotniczych w Europie Pracodawcy RP argumentują, że upadek przewoźnika wpłynąłby negatywnie na kilkaset tysięcy ludzi (m.in. zwalnianych pracowników i ich rodzin) oraz na budżet państwa polskiego (obniżając wpływy podatkowe oraz podwyższając skalę świadczeń społecznych). Negatywne skutki upadłości linii lotniczych są znane w Europie.