English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej rosną w siłę

15-03-2014

W gronie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej jest już ok. 10 tys. firm, zatrudniających ok. 5 mln pracowników. Tak orzekł sąd, który potwierdził reprezentatywność Organizacji na kolejne 4 lata. Dzięki temu Pracodawcy RP nadal są kluczowym partnerem w dialogu z rządem i na forum Komisji Trójstronnej.

 

Zgodnie z przepisami, za reprezentatywne uznaje się organizacje pracodawców, które spełniają łącznie następujące kryteria: zrzeszają pracodawców zatrudniających więcej niż 300 tys. pracowników, mają zasięg ogólnokrajowy oraz funkcjonują w podmiotach gospodarki narodowej, których podstawowy rodzaj działalności określony jest w więcej niż połowie sekcji Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD; w przypadku Pracodawców RP jest to aż 19 z 21 sekcji).

 

Sąd Okręgowy w Warszawie, orzekając spełnienie wszystkich tych warunków przez Pracodawców RP, potwierdził dynamiczny rozwój Organizacji. Jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy pochwalić się faktem reprezentowania ok. 7,5 tys. firm, zatrudniających ok. 4 mln pracowników. Obie te wartości zdecydowanie wzrosły – obecnie mamy już 10 tys. członków, dających pracę ok. 5 mln osób.