English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Międzynarodowa konferencja naukowa w Jordanii

24-03-2014

4 maja 2014 r. Ambasada RP w Jordanii organizuje we współpracy z jordańskimi resortami przemysłu i handlu oraz spraw zagranicznych V Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Visegrad Group: Poland, the Czech Republic, Slovakia, Hungary – Jordan: Successful Beneficiaries of NATO and EU Heritage”.

 

Celem konferencji, która będzie się składała z dwóch paneli – gospodarczego i polityczno-wojskowego, jest doprowadzenie do zwiększenia współpracy polsko-jordańskiej, zarówno pod względem gospodarczym, jak i politycznym. W szczególności podkreślony będzie status Polski jako demokratycznego, silnego, szybko rozwijającego się pod względem gospodarczym członka UE, wiarygodnego członka NATO, od lat aktywnie obecnego w regionie Bliskiego Wschodu.

 

Uczestnikami wydarzenia, poza szefami resortów przemysłu i handlu oraz spraw zagranicznych Jordanii, mają być m.in. ambasadorowie Czech, Węgier, Słowacji, UE oraz USA w Ammanie. Z Polski udział w konferencji potwierdzają m.in. wysocy przedstawiciele MSZ i MON. Ambasada RP zamierza zorganizować spotkania z przedstawicielami miejscowego biznesu oraz wystawę polskich produktów eksportowanych do Jordanii.

 

W przypadku zainteresowania udziałem w konferencji, prosimy o kontakt pod adresem e-mailowym: .