English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

„European Executive Forum 2014” – jak przewodzić zmianom

27-03-2014

Już 10–11 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja „European Executive Forum”, prestiżowego kongresu poświęconego tematyce przywództwa. Wydarzenie organizują Executive Club i Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae” wraz z think tankiem CEED (Central and Eastern Europe Development Institute). Uznane autorytety – politycy, naukowcy i praktycy biznesu z Polski i zagranicy – przez dwa dni będą dyskutować o wyzwaniach dla współczesnych przywódców. W tegorocznej edycji wezmą udział m.in. Pat Cox, Charles Handy i Daniel Vasella.  Pracodawcy RP zostali zaproszeni do udziału w kongresie.

 

European Executive Forum, którego kolejna edycja odbędzie się w warszawskim hotelu Sheraton, zgromadzi liderów ze świata polityki, biznesu i nauki, którzy dyskutować będą o wyzwaniach dla współczesnych przywódców. Odpowiedzą oni na pytanie o to, w jaki sposób i w jakim zakresie osoby na stanowiskach kierowniczych powinny brać odpowiedzialność za decyzje wpływające na jakość życia całych społeczeństw.

 

Idea Forum łączy polityczne aspekty przywództwa z zależnościami gospodarczymi i rozpatruje wzajemne oddziaływanie biznesu i polityki. W dyskusji usłyszeć będzie można głos prezesów największych polskich spółek i przywódców politycznych o bogatym doświadczeniu i wieloletniej praktyce zawodowej.

 

Tegoroczna edycja Kongresu zbiega się czasowo z napiętą sytuacją wokół Ukrainy. Polityka silnej ręki Władimira Putina, w konfrontacji z „nierychliwością” demokracji europejskich, przywołuje pytanie o rzeczywistą możliwość kształtowania relacji międzynarodowych przez przywódców europejskich. Swoje doświadczenia w obszarze przywództwa politycznego przedstawią w kwietniu Pat Cox oraz Aleksander Kwaśniewski, twórcy raportu o sytuacji Ukrainy i unijni wysłannicy w sprawie negocjacji umowy stowarzyszeniowej ze wschodnim sąsiadem. W dyskusji zabierze głos również gen. James L. Jones, były doradca ds. bezpieczeństwa w administracji Baracka Obamy i Naczelny Dowódca NATO w Europie w latach 2003–2006. Perspektywę krajów „Starej Unii” zaprezentuje również Horst Koehler, były Prezydent Niemiec. Polską scenę polityczną reprezentować będą m.in. Jan Krzysztof Bielecki i prof. Dariusz Rosati.

 

Tegoroczna edycja pod tytułem Leadership in new reality skupi się wokół prób wypracowania aktualnej koncepcji zarządzania dla Europy w globalnej perspektywie. Tematem przewodnim European Executive Forum 2014 będzie kwestia utrzymania przewagi konkurencyjnej przez Europę i jej szanse na utrzymanie przywództwa w dynamicznie zmieniającym się świecie. Problemy te stają się jeszcze bardziej aktualne w obecnej napiętej sytuacji międzynarodowej na wschodniej granicy Europy.

 

Prestiżowe wydarzenie porusza także praktyczne aspekty zarządzania z punktu widzenia biznesu, a w debatach o współczesnym przywództwie biorą udział wybitni eksperci zagranicznych instytucji naukowych, takich jak IESE czy London Business School. Towarzyszą im eksperci najlepszych polskich uczelni, w tym ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Dyskusję w panelu Przywódca w czasach nowej komunikacji poprowadzi prof. Witold Orłowski.

 

Jednym z gości reprezentujących świat biznesu będzie Daniel Vasella, wieloletni prezes Novartis, którego magazyn „Time” umieścił w rankingu 100 najbardziej wpływowych ludzi świata. W tym roku swoją wiedzą z uczestnikami forum podzieli się podczas specjalnego wystąpienia niekwestionowany autorytet w dziedzinie zarządzania prof. Charles Handy. O sposobach motywowania liderów mówił będzie James Robbins, amerykański konsultant zarządzania, który w swojej karierze doradzał największym korporacjom międzynarodowym i jest autorem bestsellerowych książek o motywacji. Dwudniowe forum uświetni uroczysta wieczorna Leadership Gala.

 

Szczegółowy program wydarzenia, informacje o partnerach i gościach specjalnych wydarzenia znajdują się pod adresem: http://www.executive-club.com.pl/index.php/pl/10-11-kwietnia-2014.

 

Partnerem Strategicznym European Executive Forum 2014 jest Grupa PKN Orlen.

 

Rejestracja dla uczestników: http://www.executive-club.com.pl/index.php/pl/10-11-kwietnia-2014-rejestracja.