English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Spotkania z Janem Krzysztofem Bieleckim oraz Jerzym Pietrewiczem

09-04-2014

Cykl majowych konferencji Region-Gospodarka-Unia oraz Polsko-Niemiecki Szczyt Energetyczny w Berlinie były tematami spotkań Prezydenta Pracodawców RP z Janem Krzysztofem Bieleckim, Przewodniczącym Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów oraz Jerzym Pietrewiczem, Wiceministrem Gospodarki. 

 

Pierwsze odbyło się w Kancelarii Premiera, drugie w siedzibie Pracodawców RP.  

 

Konferencje Region-Gospodarka-Unia to seria spotkań przedsiębiorców z kandydatami na eurodeputowanych, podczas których Pracodawcy RP chcą omówić sprawy związane z rozwojem regionów oraz zaangażowaniem przyszłych europarlamentarzystów w tę kwestię. Odbędą się one m.in. w Szczecinie (8 maja), w Warszawie (9 maja) w Łodzi (14 maja), Zielonej Górze i Sopocie (15 maja), Kielcach (16 maja), Opolu i Wrocławiu (19 maja), Poznaniu i Katowicach (20 maja), Krakowie (21 maja) oraz Lublinie (22 maja).

 

Natomiast celem Szczytu w Berlinie jest rozwijanie współpracy w obszarze energetyki pomiędzy przedsiębiorstwami z Polski i Niemiec oraz dyskusja nad wspólnymi zamierzeniami i rozbieżnościami w obszarze polityki energetycznej. Odbędzie się on 12 czerwca. Wezmą w nim udział reprezentanci władz państwowych, przedstawiciele wiodących firm energetycznych oraz eksperci z obu krajów. Tego samego dnia po południu w Pałacu Charlottenburg w Berlinie odbędzie się Festyn Letni Polskiego i Niemieckiego Biznesu. Zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu zostały skierowane do Prezydentów Polski i Niemiec – Bronisława Komorowskiego oraz Joachima Gaucka.