English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Rząd powinien pomóc przedsiębiorcom z Bogatyni i okolic

06-08-2010

Pracodawcy RP z zadowoleniem odbierają fakt przyjęcia przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ustawy dotyczącej powodzi z maja i czerwca 2010 roku. Dzięki niej powodzianie z okolic Bogatyni i Zgorzelca również będą mogli skorzystać z mechanizmów pomocowych. Jednak naszym zdaniem zmian wymaga także ustawa o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi z maja i czerwca 2010 r.

 

Rada Ministrów spełniła częściowo nasze postulaty. Przypomnijmy, że Pracodawcy RP apelowali do Prezesa Rady Ministrów podjęcie działań, które spowodują, że specustawy powodziowe będą miały charakter systemowy – instrumenty w nich przewidziane powinny być stosowane wobec wszystkich zjawisk powodziowych, niezależnie od czasu ich wystąpienia.

 

- Niestety, Prezes Rady Ministrów nie wspomniał o potrzebie zmian w ustawie o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi z maja i czerwca 2010 r. – podkreśla ekspert Pracodawców RP, Piotr Rogowiecki. Tymczasem jej wejście w życie w obecnym brzmieniu oznaczałoby, że mali przedsiębiorcy z okolic Bogatyni będą pozbawieni możliwości ubiegania się o umarzalne pożyczki. Nadzieja w senatorach, którzy być może wprowadzą odpowiednie zmiany i także ci przedsiębiorcy, którzy obecnie są dotykani skutkami powodzi, będą mogli liczyć na zastrzyk kapitału potrzebnego do wznowienia działalności.