English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polsko-chińskie rozmowy o gospodarce

15-04-2014

Pracodawcy RP przyjęli delegację Chińskiej Rady ds. Promocji Handlu z Prowincji Zhejiang, której przewodniczył jej Wiceprezes Xu Shan.

 

Obie strony podkreślały potrzebę zacieśnienia współpracy gospodarczej. Uczestnicy spotkania przeanalizowali możliwości handlowe i inwestycyjne chińskich firm z regionu Zhejiang w zakresie współpracy z polskimi partnerami. Warto przypomnieć, że 2014 to rok współpracy polsko-chińskiej. Jest to związane zarówno z 65. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy naszymi krajami, 25-leciem początku zmian ustrojowych i gospodarczych w Polsce, jak również 25. rocznicą powstania Pracodawców RP.

 

Spotkanie chińskich przedsiębiorców z Pracodawcami RP poprzedza przyjazd delegacji z regionu Zhejiang do Polski w ramach wspólnego Forum Gospodarczego Zhejiang – Polska. Forum, wraz z bogatą sesją matchmakingową, jest organizowane wspólnie z Ministerstwem Gospodarki oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Odbędzie się 27 maja 2014 r. w hotelu Hilton w Warszawie. Do naszego kraju przyjedzie ponad 70 przedsiębiorców, reprezentujących różne sektory gospodarki, m.in.: maszynowy, tekstylny, samochodowy, rolniczy, przetwórstwa spożywczego, kosmetyczny, usług, elektroniki, energii, ochrony środowiska, chemiczny, meblarski czy biotechnologii.