English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP przypominają - na zakup kasy fiskalnej zostało 8 miesięcy

16-08-2010

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku stosowania kas rejestrujących, od maja przyszłego roku wielu podatników, którzy obecnie cieszą się zwolnieniem będzie zobowiązanych do ewidencjonowania swojego obrotu za pomocą kas fiskalnych.

 

 

Pracodawcy RP zwracają uwagę, że nie na wszystkich podatnikach, którzy nie znajdują się w katalogu zwalniającym ze stosowania kas rejestrujących, będzie ciążył obowiązek ich zakupu. Znajdą się wśród nich przedsiębiorcy, jeśli ich obroty nie przekroczą ustawowych progów, od których uzależnione jest objęcie ich zwolnieniem podmiotowym.

 

 

Ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest możliwość uzyskania zwrotu z budżetu państwa do 90 proc. kosztów zakupu kasy fiskalnej, przy czym nie więcej niż 700 zł. W tym przypadku należy rozważyć jaki model urządzenia najbardziej odpowiada charakterowi prowadzonej działalności, gdyż zakup urządzenia oferującego bardziej rozbudowane funkcje może przyczynić się do oszczędności środków przeznaczanych na rozliczenia księgowe dokonywane w formie papierowej.

 

 

Kolejnym zagadnieniem, na które zwracają uwagę Pracodawcy RP jest problem dostosowania kas w przypadku realizacji zapowiadanych przez rząd podwyżek stawek VAT. - Sprzeciwiamy się podwyższaniu stawek VAT, gdyż w naszej ocenie będzie ono mało efektywne fiskalnie, za to spowoduje zahamowanie wzrostu gospodarczego – ostrzegają Pracodawcy RP.

 

 

Biorąc pod uwagę determinację do wprowadzenia takiego rozwiązania przypominamy przedsiębiorcom, że w razie zmiany wysokości stawek, będą oni musieli dokonać zmian ustawień kas fiskalnych.

 

 

W razie wątpliwości, w jaki sposób należy przeprogramować urządzenia, zalecamy nie wstrzymywać się z kontaktem z serwisem do ostatniej chwili, gdyż może być on wtedy niedostępny ze względu na znaczną ilość zgłoszeń.