English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Przystąpiliśmy do sieci biznesu DEN

25-04-2014

Pracodawcy RP podjęli decyzję o włączeniu się w tworzenie i rozwój sieci międzynarodowych kontaktów biznesowych Develop Enterpreneurship Network (DEN).

 

Prezydent Pracodawców RP podpisał z partnerami memorandum dotyczące projektu Develop Enterpreneurship Network. Przystąpienie do sieci DEN miało miejsce podczas wizyty w Kyllini (Grecja), 25 kwietnia br., w ramach spotkania członków Europejskiego Komitetu Ekonomiczno - Społecznego (EKES).

 

Współpraca w ramach DEN ma być szansą na poprawę klimatu biznesowego i konkurencyjności, redukcję biurokracji, rozwój zasobów ludzkich, a także badań i innowacji, jak również promocję społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Sygnatariuszami dokumentu są również inne organizacje pracodawców i przedsiębiorców z Europy. Projekt ma za zadanie m.in. tworzenie międzynarodowych sieci biznesowych i zarządzanie nimi, wspieranie przedsiębiorczości, rozwijanie współpracy pomiędzy małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz promowanie ich rozwoju, handlu, dostępu do rynków i kontaktów biznesowych.

 

Podpisanie memorandum to jeden z punktów odbywającego się w Kyllini spotkania tematycznego grupy pracodawców EKES, poświęconego kwestiom dostępu do finansowania małych i średnich przedsiębiorstw.