English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Macedonia chce przyciągnąć zagranicznych inwestorów

30-04-2014

Macedonia staje się nowym, bardzo rozwojowym kierunkiem dla inwestycji produkcyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przesłaną Pracodawcom RP przez Ambasadę Macedonii w Polsce, która dotyczy możliwości biznesowych tego kraju.

 

Firmy funkcjonujące na terenie Macedonii w Specjalnych Strefach Ekonomicznych nie płacą przez 10 lat ani podatku od zysku, ani podatku dochodowego pracownika. Nie ma również cła ani podatku VAT na import surowców, maszyn i materiałów.

 

Przedsiębiorcy prowadzący w tym kraju działalność gospodarczą otrzymują wsparcie ze strony państwa w zakresie szkolenia kadr. Mogą również starać się o pozyskanie grantu w wysokości do 500 000 euro na budowę zakładu produkcyjnego.

 

Macedonia posiada umowę o wolnym handlu z Unią Europejską, Turcją, Ukrainą, sygnatariuszami Środkowoeuropejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (CEFTA) oraz z członkami Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

 

Od 1991 roku Macedonia i Polska są związane umową unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku oraz umową dotyczącą popierania i i wzajemnej ochrony inwestycji.

 

Więcej szczegółów o możliwościach inwestycyjnych Macedonii znajduje się w załączonej poniżej prezentacji.