English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Zaproszenie na zawody „Biegiem na staż!”

07-05-2014

Pracodawcy RP zapraszają do wzięcia udziału w imprezie biegowej „Biegiem na staż”, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, w ramach kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”. Bieg symbolizuje potrzebę aktywizacji zawodowej uczniów i studentów oraz zwraca uwagę na trudną sytuację ludzi młodych na współczesnym rynku pracy.

 

Bieg na dystansie 5 km odbędzie się 17 maja 2014 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie. Start zaplanowany jest na godzinę  11.00.

 

„Biegiem na staż” to punkt kulminacyjny kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”, której celem jest zmotywowanie ludzi młodych do uczestnictwa w rzetelnych programach staży i praktyk stanowiących najlepszą formę edukacji praktycznej oraz zachęcenie pracodawców do realizowania staży i praktyk o wysokiej jakości.

 

– Bieg symbolizuje potrzebę aktywizacji zawodowej uczniów i studentów. Zachęcamy do udziału wszystkie osoby, które wspierają ideę nauki poprzez praktykę – mówi Piotr Palikowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

 

Każdy z uczestników biegu otrzyma na mecie pamiątkowy medal, natomiast laureaci pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji kobiet oraz mężczyzn – statuetki.

 

W ramach kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!” realizowany jest szereg działań w Internecie, w tym cykl spotów prezentujących niekonstruktywne zadania zlecane stażystom i praktykantom przedstawione w przerysowanej, prześmiewczej formie. Mecenasami kampanii są: Nestlé, Orange, PZU oraz Siemens. Partnerem merytorycznym kampanii są Wyższe Szkoły Bankowe, z kolei Partnerem Technologicznym – eRecruiter. 

 

Szczegółowe informacje na temat kampanii są dostępne na stronie www.stazeipraktyki.pl oraz na portalu Facebook. Rejestracji można dokonać tutaj. Termin zgłoszeń upływa 9 maja 2014 r.