English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polsko-egipskie rozmowy o biznesie

14-05-2014

Przedstawiciele przedsiębiorstw z Polski i Egiptu byli uczestnikami Polsko-Egipskich Spotkań Biznesowych, które 14 maja br. odbyły się w siedzibie Pracodawców RP.

 

Spotkanie otworzyli Wiceprezydent Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz wraz z Prezesem Egipsko-Polskiego Stowarzyszenia Biznesmenów (Egyptian-Polish Businessmen Association) Medhatem El Kaissym.

 

Obaj podkreślili, że wzajemne relacje polsko-egipskie mają długą historię – od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Wymiana handlowa pomiędzy oboma krajami w dalszym ciągu nie spełnia jednak naszych oczekiwań. Wydaje się również niewspółmiernie mała, biorąc pod uwagę potencjał gospodarczy obu krajów oraz fakt, że Unia Europejska jest wciąż nie tylko najważniejszym partnerem handlowym dla Egiptu, lecz także największym inwestorem zagranicznym w tym kraju.

 

Wiceprezydent Pietkiewicz zaznaczył, że obecnie światowej gospodarce i przedsiębiorcom potrzebne są dodatkowe impulsy, takie jak interpersonalne kontakty i spotkania biznesowe, które powinny być dopełnieniem oficjalnej współpracy politycznej i ekonomicznej.

 

W spotkaniach wzięły udział przedsiębiorstwa m.in. z sektora odzieżowego, tekstylnego, surowców, turystycznego, spożywczego oraz rolnictwa i ogrodnictwa.