English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP nt. inicjatyw biznesu ukierunkowanych na kształcenie ustawiczne

28-05-2014

W dniach 22–23 maja 2014 r. Pracodawcy RP uczestniczyli w Bilbao w spotkaniu partnerów w ramach projektu „Kształcenie ustawiczne w MŚP”, realizowanego ze środków programu „Uczenie się przez całe życie”.

 

Celem projektu jest wymiana doświadczeń i identyfikacja dobrych praktyk w obszarze kształcenia ustawicznego w MŚP. Przedmiotem spotkania w Bilbao były modele finansowania szkoleń oraz wkład partnerów społecznych w kształcenie ustawiczne. W spotkaniu uczestniczyły organizacje działające w obszarze kształcenia ustawicznego z Belgii, Słowacji i Hiszpanii.

 

Uczestniczący w seminarium Carlos Pereda Martínez de Musitu – przedstawiciel ConfeBask, baskijskiej organizacji pracodawców – w swoim wystąpieniu podkreślił konieczność wykorzystywania okresów spowolnienia gospodarczego do zacieśniania współpracy pomiędzy rządem, związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców.

 

Reprezentanci Pracodawców RP przedstawili dobre praktyki wdrażane przez nasze firmy członkowskie – m.in. Azoty Tarnów, Koleje Mazowieckie, PwC i Orange Polska. Dotyczą one kształcenia dualnego i wspierania transferu osób młodych do gospodarki. Sformułowane przez partnerów rekomendacje staną się elementem „białej księgi, którą nasza Organizacja przekaże Komisji Europejskiej po zakończeniu projektu.

 

Polskiemu zespołowi przewodził prof. Andrzej Rabczenko, autor koncepcji wzmocnienia współpracy pomiędzy nauką a przedsiębiorcami pn. Nauka dla biznesu, biznes dla nauki.