English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP wspierają rozwój polsko-tajwańskich kontaktów biznesowych

28-05-2014

Grupa ponad 30 przedsiębiorców z Tajwanu spotkała się z przedstawicielami Pracodawców RP oraz polskimi firmami zainteresowanymi współpracą z partnerami z Azji.

 

Delegację zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) przy współpracy z Biurem Gospodarczym i Kulturalnym Tajpej w Warszawie. W jej skład weszło 33 przedsiębiorców, którzy reprezentowali firmy mające w swojej ofercie akcesoria samochodowe, specjalistyczne maszyny i urządzenia, akcesoria dla domu, produkty oświetleniowe, narzędzia, ubrania, elektronikę i inne.

 

Spotkanie otworzył Wiceprezydent Wykonawczy Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz, który mówił o możliwości współpracy pomiędzy naszymi krajami – w zakresie nie tylko handlu i inwestycji, lecz także wymiany know-how. Podkreślił, że chociaż z obydwu stron zainteresowanie współpracą rośnie, to jednak istniejący potencjał pozostaje w znacznej mierze niewykorzystany – jedynie około 20 firm z kapitałem tajwańskim jest obecnych w Polsce, zaś na Tajwanie praktycznie nie ma bezpośrednich inwestycji z Polski.

 

Po wystąpieniu Wiceprezydenta Pietkiewicza głos zabrał Pan Chen-fu Wang, Sekretarz Generalny Biura Handlu Zagranicznego Ministerstwa Gospodarki Tajwanu, który zachęcał firmy z obu krajów do nawiązywania współpracy. Podkreślił także znaczenie misji gospodarczych i spotkań matchmakingowych w rozwoju bilateralnych stosunków gospodarczych.

W kolejnym punkcie programu Wojciech Piwowarski z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych przedstawił prezentację ukazującą potencjał inwestycyjny naszego kraju. Później zaś firmy z Tajwanu i Polski przystąpiły do rozmów B2B.

 

Spotkanie odbyło się 23 maja br. w siedzibie Pracodawców RP przy ul. Brukselskiej 7 w Warszawie.