English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP na obradach IOE

28-05-2014

27 maja Wiceprezydent Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz uczestniczył w posiedzeniu Rady Generalnej Międzynarodowej Organizacji Pracodawców (IOE) w Genewie. Jest to coroczne spotkanie członków organizacji – 150 organizacji pracodawców i reprezentantów biznesu  ze 143 państw.

 

Tematem pierwszej części  posiedzenia była działalnością IOE w 2013 r. i 2014 r., finanse organizacji, raporty końcowe oraz propozycje zmian w statucie. Podczas spotkania przewodnictwo w IOE oficjalnie przejął p. Daniej Funes de Rioja.

 

W czasie posiedzenia dokonano również wyboru kandydatów na stanowiska wiceprezydentów regionalnych, których zatwierdzenie nastąpi podczas szczytów regionalnych. Kandydatem na wiceprezydenta na Europę i Azję Centralną została .Renate Hornung-Draus. Regionalny szczyt  dotyczący Starego Kontynentu odbędzie się we wrześniu w Polsce, a jego gospodarzem są Pracodawcy RP.

 

Druga część Rady Generalnej IOE przeznaczona była na spotkania regionalne Wiceprezydent Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz zaprezentował członkom IOE z Europy i Azji Centralnej program wrześniowego szczytu w Warszawie oraz towarzyszące mu wydarzenia.