English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

25 lat wolności nauki i biznesu na Politechnice Warszawskiej

17-06-2014

 

 

 

 

 

Pracodawcy RP wzięli udział w uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych na Politechnice Warszawskiej. Właśnie w siedzibie tej uczelni 25 lat temu powołano do życia Konfederację Pracodawców Polskich, poprzedniczkę naszej organizacji.

 

Uroczystość odbyła się 16 czerwca 2014 roku w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Jest to jedno z wydarzeń zorganizowanych przez uczelnię w ramach obchodów święta 25 lat wolności środowisk naukowych. Właśnie temu tematowi – ćwierćwieczu zmian zachodzących w polskiej nauce - poświęcony był wykład dr Andrzeja Smirnowa. Podczas spotkania wręczony został Medal Politechniki Warszawskiej. Z rąk prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, rektora uczelni, odebrała go Elżbieta Dudzińska, była dyrektorka Biblioteki Głównej uczelni.

 

W uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych wziął udział Wiceprezydent Pracodawców RP Janusz Pietkiewicz. Przypomniał, że uroczystość na tej uczelni zbiegła się w czasie z 25-leciem powołania największej i najstarszej organizacji przedsiębiorców w Polsce, czyli obecnych Pracodawców RP. 

 

Warto wiedzieć, że w Pałacyku Rektorskim Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 80 w dniach 24 i 25 listopada 1989 roku odbył się I Ogólnopolski Zjazd Organizacji Pracowniczych. W jego wyniku dziewięć organizacji – Stowarzyszenie Pracodawców w Polsce, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Menedżerów w Poznaniu, Centralny Związek Rzemiosła, Krajowa Rada Dyrektorów, Towarzystwo Gospodarcze, Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospodarcze, Polskie Towarzystwo Przemysłowców, Krakowskie Towarzystwo Przemysłowe oraz Towarzystwo Przemysłowców w Warszawie – powołało do życia Konfederację Pracodawców Polskich. Jej spadkobiercą są Pracodawcy RP. Z tej okazji jesienią tego roku w obiekcie zostanie wmurowana pamiątkowa tablica.