English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Spotkanie przedstawicieli organizacji pracodawców w Ministerstwie Gospodarki

25-06-2014

We wtorek 24 czerwca w Ministerstwie Gospodarki odbyło się spotkanie członków Zespołu do spraw Doskonalenia Regulacji Gospodarczych, w którym uczestniczyli przedstawiciele organizacji przedsiębiorców, w tym Pracodawcy RP.

 

W dyskusji wzięła udział Agnieszka Królikowska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów – która przedstawiła koncepcję projektu pn. List ostrzegawczy.  Jej zdaniem ma on wpłynąć na zwiększenie wśród przedsiębiorców świadomości ryzyka, jakie niesie ze sobą uwikłanie się wprocedery, których celem jest wyłudzanie podatku VAT. Umożliwi to przedstawiony opis charakterystycznych cech transakcji, które są wykorzystywane w nieuczciwych mechanizmach. Ma również pomóc przedsiębiorcom w ocenie ryzyka dotyczącego podjęcia współpracy z nowymi kontrahentami. Ponadto List ostrzegawczy ma zwiększyć bezpieczeństwo obrotu gospodarczego poprzez szybkie poinformowanie przedsiębiorców o istniejących zagrożeniach.

 

Zgodnie z założeniami list ma mieć formę komunikatu, powiadamiającego o zaobserwowanych w danej branży mechanizmach przestępczych. Do realizacji projektu resort finansów zaprosił także Ministerstwo Gospodarki.

 

Prosimy o przesyłanie uwag do dokumentu znjadującego się w załączeniu (LIST OSTRZEGAWCZY MG) do 3 lipca na adres e-mail: .

 

 

Pliki do pobrania