English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Zapraszamy na wrześniowe międzynarodowe spotkania pracodawców

26-06-2014

 

Przedstawiciele pracodawców z 15 państw przyjadą 10 września do Warszawy, aby wziąć udział w 5. Międzynarodowej Radzie Koordynacyjnej Związków Pracodawców (ang. – International Coordinating Council of Employers’Unions – ICCEU). Dzień później, również w stolicy Polski, spotkają się członkowie IOE (International Organization of Employers) z Europy i Azji Centralnej. Gospodarzem obu spotkań są Pracodawcy RP. 

 

W tym roku zostanie podsumowana dotychczasowa działalność Rady, a przedstawiciele krajowych organizacji pracodawców oraz przedsiębiorców zrzeszonych w ICCEU, zgodnie z jej statutem, wybiorą przewodniczącego Rady na 2015 rok.

 

Głównymi tematami rozmów w stołecznym hotelu Sheraton będą: wyzwania związane z dostępem MŚP do funduszy i realizacją polityki zatrudnienia, rola pracodawców w tworzeniu polityki rynku pracy i kształcenia zawodowego, rola dialogu społecznego, w tym wyzwania i możliwości dla pracodawców, zarządzanie oparte na wartościach oraz stosunki gospodarcze w kontekście aktualnych, światowych trendów, wyzwań i zmian.

 

Spotkanie ICCEU jest również doskonałą okazją do celebrowania obchodów 25. rocznicy transformacji w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Międzynarodowa Rada Koordynacyjna Związków Pracodawców powstała 15 kwietnia 2010 roku. Porozumienie powołujące ją do życia podpisały: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Węgry, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Polska, Rosja, Rumunia, Ukraina, Estonia – w sumie 15 organizacji z 13 państw. Rada powstała, aby m.in. sprzyjać tworzeniu trwałych relacji między krajowymi organizacjami pracodawców, jak również wymieniać doświadczenia w sferze regulacji stosunków społeczno-zawodowych i związanych z nimi stosunków gospodarczych. Od 1 stycznia 2014 roku przewodniczącym tej Rady jest Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.

 

11-12 września, również w hotelu Sheraton, odbędzie się spotkanie Międzynarodowej Organizacji Pracodawców (IOE). Jej członkowie mają się w tym roku skupić m.in. na kwestii rozwoju organizacji pracodawców w byłych krajach socjalistycznych (omówienie tego zagadnienia na przykładzie Polski z okazji 25-lecia Pracodawców RP), roli tych organizacji w IOE, rynku pracy w regionie czy prawach do strajku. 

 

Międzynarodowa Organizacja Pracodawców (International Organisation of Employers IOE) została utworzona w 1920 roku. Uznawana jest za jedyny podmiot działający w imieniu pracodawców na poziomie ponadnarodowym, podejmujący problematykę zatrudnienia i spraw socjalnych. Obecnie IOE zrzesza 148 członków z 141 krajów, w tym, od 1991 roku jako jedyną polską organizację – Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.