English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowi członkowie Pracodawców RP

11-07-2014

Do grona Pracodawców RP dołączyły dwie nowe firmy:

 

  • Alstom Power Sp. z o.o.

Alstom zatrudnia w Polsce ok. 3200 pracowników w sektorach energetyki, sieci przesyłowych i transportu. Posiada nowoczesne zaplecze wytwórcze:

• w Elblągu fabrykę turbin oraz odlewnie żeliwa i staliwa,
• we Wrocławiu fabrykę generatorów - europejski ośrodek Alstom specjalizujący się w doskonaleniu turbogeneratorów,
• w Chorzowie fabrykę taboru szynowego,- w Łodzi i w Warszawie organizację realizującą projekty w systemie „pod klucz”,
• w Katowicach organizację dostarczającą usługi i wyposażenie dla sieci przesyłowych.

 

Od początku swojej działalności w Polsce Alstom ukierunkował się na szybki rozwój technologiczny. Ponad 320 średnich oraz dużych turbin parowych i gazowych zainstalowanych w elektrowniach na całym świecie zostało wyprodukowanych w fabrykach Alstom Power w Polsce. Odlewnie staliwa i żeliwa zlokalizowane w Elblągu dostarczają odlewy do innych fabryk Alstom na całym świecie. Alstom Grid w Polsce jest z kolei wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie rozdzielnic izolowanych gazem SF6, realizującym kluczowe projekty dla polskiej elektroenergetyki.


Alstom ma istotny wkład w polski bilans handlowy – eksportuje ok. 90 proc. swojej produkcji w zakresie sektora energetycznego oraz 100 proc. w sektorze transportu. Produkty firmy dostarczane są do głównych europejskich operatorów infrastruktury kolejowej, takich jak francuski SNCF, niemiecki Deutsche Bahn czy też włoski Trenitalia.

 

Koncern rozwija także współpracę handlową z polskimi dostawcami. W jej ramach w ciągu ostatnich kilku lat zanotowano prawie 500 proc. wzrost obrotów – z  12,3 mln euro w latach 2006/2007 do 70,5 mln euro w latach 2009/2010. Alstom współpracuje z polskimi firmami nie tylko przy realizacji przedsięwzięć zlokalizowanych na terenie naszego kraju projektów, ale także przy realizacji projektów europejskich. Przykładem może być sektor transportu, w ramach którego ponad 20 lokalnych firm dostarcza swoje produkty dla dziesięciu fabryk  Alstom Transport na całym świecie.

 

Wyznaczając kierunki w zakresie innowacyjnych oraz przyjaznych środowisku technologii, Alstom kładzie nacisk na rozwój potencjału ludzkiego, unowocześnianie bazy wytwórczej oraz stosowanie najnowszych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów i gwarantujących ich satysfakcję.

 

Władze: Lesław Kuzaj, Prezes Zarządu

 

  • Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.

Spółka powstała 1 marca 1994 r. w wyniku podziału Miejskich Zakładów Komunikacyjnych. W 2003 r. została przekształcona w spółkę prawa handlowego Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.

 

Przedmiot działalności:

•  prowadzenie komunikacji zbiorowej na terenie miasta stołecznego Warszawy taborem autobusowym
• eksploatacja środków przewozowych komunikacji autobusowej, przy zachowaniu sprawnej i regularnej komunikacji zbiorowej oraz utrzymanie sprawności technicznej eksploatowanych autobusów
• prowadzenie działalności w zakresie zakupu, wymiany i naprawy taboru dla realizacji statutowego przedmiotu działania
• inicjowanie i realizacja przedsięwzięć inwestycyjnych w zakresie budowy, rozbudowy i remontów obiektów, urządzeń miejskiej komunikacji zbiorowej w ramach umocowania udzielonego przez Urząd m.st. Warszawy.

 

Władze: Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu