English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Inicjatywa UKE „pierwszą jaskółką” zwiastującą lepsze czasy dla przedsiębiorców?

15-07-2014

Jak dowodzą badania, polski przedsiębiorca przez ponad miesiąc w roku zajmuje się wyłącznie biurokratycznymi obowiązkami (...). Dlatego też decyzje, które realnie sprzyjają rozwojowi firm i ułatwiają życie przedsiębiorcom – zasługują nie tylko na uznanie, lecz także na popularyzację, w nadziei, że posłużą za pozytywny wzorzec – pisze na łamach Rzeczpospolitej  Prezydent Pracodawców RP.

 

W felietonie Andrzej Malinowski odnosi się do wniosku Urzędu Komunikacji Elektronicznej o uwolnienie rynku dostępu do Internetu. – Propozycja ta jest inicjatywą własną Urzędu. To bardzo rzadki – by nie rzec: odosobniony – przypadek, toteż tym bardziej zasługuje na pochwały. Może będzie pierwszą jaskółką, zwiastującą "wiosnę przedsiębiorczości", pozbawioną legislacyjnych nonsensów? – pisze Prezydent.

 

Propozycja UKE zasługuje na uznanie z kilku powodów – wyjaśnia dalej.  – Wejście w życie tej propozycji wyzwoli łańcuch procesów korzystnych dla całej gospodarki. Najpierw możemy spodziewać się inwestycji operatorów w infrastrukturę, co pobudzi całą branżę i stworzy miejsca pracy, a w dalszej kolejności doprowadzi do spadku cen usług; powinno to zwiększyć popyt na usługi internetowe oraz te dostarczane przez sieć. To z kolei może się przełożyć na rozwój przedsiębiorczości i wygenerować kolejne miejsca pracy – także dla młodego pokolenia, które dopiero szuka swojego miejsca na rynku pracy. Namawiamy przecież wchodzących w życie zawodowe ludzi do zakładania własnych firm. Wielu z nich tworzy start-upy na bazie dostępu do sieci. Zmieniając przepisy, budujemy im sprzyjające środowisko – kończy Andrzej Malinowski.

 

Źródło: Rzeczpospolita, 15 lipca 2014 r.

 

Cały felieton do przeczytania na :  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705506,1125747-Pierwsza-jaskolka-.html