English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Polski Pawilon Narodowy w Szanghajskiej Pilotażowej Strefie Wolnego Handlu

05-08-2014

Szanghajska Pilotażowa Strefa Wolnego Handlu zdecydowała o uruchomieniu Pawilonów Narodowych wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski. W pawilonie mają zostać zaprezentowane produkty konsumpcyjne, oferowane m.in. przez firmy spożywcze, kosmetyczne, jubilerskie (zwłaszcza specjalizujące się w wyrobach z bursztynu) oraz wyroby rękodzielnicze.

 

Koncepcja funkcjonowania pawilonu ma charakter komercyjny. Opłaty związane z wystawianiem się firmy w pawilonie obejmują także działalność operatora pawilonu, który jest zobowiązany do organizacji imprez promocyjnych i stymulowania kontaktów między firmami z Polski a firmami chińskimi, jak również prowadzenia samej sprzedaży, której jest pośrednikiem. Uczestnictwo w tej inicjatywie jest szansą głównie dla tych polskich przedsiębiorstw, które nie mają własnych przedstawicieli  na chińskim rynku.

 

Ze względu na fakt, że pawilon będzie się znajdował w Strefie Wolnego Handlu, prezentowania w nim próbki towaru nie przechodzą rygorystycznej kontroli celnej i sanitarno-weterynaryjnej. Dodatkowo, możliwe jest eksponowanie w pawilonie produktów bez certyfikatów wymaganych prawem chińskim. Szczegóły są dostępne tutaj.

 

Pawilon ma mieć powierzchnię 500 m kw., a roczny koszt wynajęcia jego powierzchni (w pierwszym roku) i jednorazowej dekoracji to 600.000 RMB (ok. 300.000 zł, czyli ok. 600 zł za m kw. rocznie). Do tego należy dodać 36.000 RMB (ok. 18 tys. zł) miesięcznie na wynagrodzenie dla personelu (kwota do podziału na wystawców). Są to preferencyjne stawki i wymagają potwierdzenia w bezpośrednich kontaktach z Panem Alexem Chu (CEO).

 

Firmy zainteresowane wystawieniem swojej oferty produktowej w Strefie mogą kontaktować się z jej przedstawicielami (kontakt w j. angielskim). Pierwszy kontakt ze Strefą powinien dotyczyć potwierdzenia oferty oraz szczegółów dotyczących wysyłki towarów do Chin.

 

- Alex Chu - CEO &Vice Chairman,

- Ricky - Vice General Manager,

 

Lub bezpośrednio z WPHI Szanghaj:

- Andrzej Pieczonka, I radca,

- Adam Ryszkowski, II sekretarz,

 

W załączeniu prezentacja dotycząca szczegółów funkcjonowania firm w Polskim Pawilonie Narodowym, udostępniona przez operatora.