English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pełna elektronizacja Krajowego Rejestru Sądowego usprawni obrót gospodarczy

06-08-2014

– E-administracja jest niezbędnym rozwiązaniem dla sprawnego funkcjonowania nowoczesnej gospodarki. Inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie elektronizacji Krajowego Rejestru Sądowego zasługuje na poparcie. Choć zmiany są dopiero na etapie projektu założeń do projektu ustawy, a więc nie znamy jeszcze konkretnych przepisów, to analiza problemu i wyciągnięte z niej wnioski są słuszne – ocenia ekspert Pracodawców RP Piotr Wołejko.

 

Warto sprawić, by KRS stał się w pełni elektronicznym rejestrem, który umożliwi nie tylko odczyt, lecz także publikację informacji. Dzięki temu dane będą bardziej przejrzyste i aktualne – a w obrocie gospodarczym są to kwestie o kluczowym znaczeniu.

 

Z racji wczesnego stadium prac legislacyjnych trudno przewidzieć, jaki będzie ostateczny kształt ustawy. Niezmiernie ważne będzie przekucie słusznych założeń w przepisy prawa.

 

Niestety, niepokoić mogą terminy, jakie projektodawca przewidział dla wdrożenia kolejnych etapów elektronizacji. Pełne wprowadzenie projektowanych rozwiązań ma nastąpić bowiem dopiero w 2019 roku.

 

Piotr Wołejko, ekspert Pracodawców RP