English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

W Berlinie o Polsko-Niemieckim Szczycie Energetycznym

21-08-2014

20 sierpnia w Berlinie Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski spotkał się ze Stephanem Kohlerem, Prezesem Niemieckiej Agencji ds. Energii i  Jackiem Robakiem, Radcą-Ministrem, Kierownikiem Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP. Na spotkaniu podsumowano efekty Polsko-Niemiecko Szczytu Energetycznego, który odbył się w Berlinie 12 czerwca br. Uczestnicy zgodzili się, że Szczyt był ważnym forum dialogu energetycznego między naszymi krajami.

 

Uzgodniono, że Pracodawcy RP i Niemiecka Agencja ds. Energii powołają w najbliższych tygodniach grupę roboczą złożoną z przedstawicieli biznesu Polski i Niemiec, którzy kilka razy w roku omawiać będą problemy i możliwości współpracy polskiego i niemieckiego sektora energetycznego. W skład grupy wejdą wysokiej rangi przedstawiciele producentów energii (także ze źródeł odnawialnych), sieci przesyłowych, a także odbiorców energii.

 

Pierwsze spotkanie grupy zaplanowano na  wrzesień br. w Warszawie.  Stephan Kohler zaproponował, aby honorowy patronat i koordynację prac w grupie objął Andrzej Malinowski.

 

Rozmówcy podkreślili, że wyniki prac grupy roboczej powinny być przedstawiane ministrom właściwym ds. energii obu krajów. Ustalono także, że Polsko-Niemiecki Szczyt Energetyczny będzie organizowany co roku.