English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Pracodawcy RP zapraszają na studia "Manager CSR"

30-08-2010

Pracodawcy RP zapraszają na studia podyplomowe „Manager CSR”. Studia realizowane są przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu pod patronatem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.
Wszyscy pracownicy firm członkowskich Pracodawców RP otrzymają 10% zniżkę na studia.

 

Studia podyplomowe na kierunku „Manager CSR” są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku dotyczące nowych metod zarządzania strategicznego. Kierowane są do osób, które są zainteresowane podnoszeniem konkurencyjności swoich firm, kształtowaniem ich pozytywnego wizerunku oraz doskonaleniem warsztatu nowoczesnego zarządzania. Uzyskana wiedza będzie szczególnie przydatna dla osób, które są lub będą odpowiedzialne za budowanie i wdrażanie strategii odpowiedzialnego biznesu, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi, osób odpowiedzialnych za komunikację korporacyjną, PR, stosunki zewnętrzne, relacje inwestorskie czy fundacje korporacyjne. Ze względu na kompleksowość programu uzyskana wiedza będzie również przydatna dla pracowników organizacji pozarządowych, firm rodzinnych czy administracji publicznej.

 

Koncepcja społecznej odpowiedzialność biznesu (CSR) to dobrowolna strategia uwzględniająca społeczne, etyczne i ekologiczne aspekty w działalności gospodarczej oraz w kontaktach z interesariuszami (z pracownikami, klientami, akcjonariuszami, dostawcami, społecznością lokalną). To wkład biznesu w realizację polityki zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz taki sposób prowadzenia firmy, w którym celem priorytetowym jest osiągnięcie równowagi między jej efektywnością i dochodowością a interesem społecznym. Od kilku lat społeczna odpowiedzialność biznesu staje się naturalną podstawą dobrego zarządzania zarówno w Polsce jak i na świecie.

 

Podstawowym celem zajęć jest zdobycie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i istniejących narzędzi oraz rozwiązań rynkowych w zakresie zarządzania CSR. W ramach studiów studenci zdobędą praktyczne informacje dotyczące przygotowywania i wdrażania strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, wykorzystywania nowoczesnych instrumentów zarządzania społeczną odpowiedzialnością w organizacji, realizowania konkretnych projektów w ramach czterech głównych obszarów CSR, zaangażowania pracowników prowadzącego do zwiększenia lojalności wobec firmy, pozyskiwania i współpracy z partnerami lokalnymi, kształtowania strategii etycznego i odpowiedzialnego biznesu.

 

Poprzez prezentacje dobrych praktyk z rynku międzynarodowego i krajowego słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami działań CSR, wyznaczanymi przez przedsiębiorstwa, będące liderami w tej dziedzinie. Uzyskana wiedza będzie pomocna przy planowaniu i realizowaniu działań, przyczyniających się do maksymalizacji zysków firmy oraz do utrzymania dobrych relacji z pracownikami, kontrahentami i społecznością lokalną. W ramach zajęć zaprezentowane zostaną również międzynarodowe standardy dotyczące raportowania działań CSR oraz wskazówki dotyczące przygotowywania raportów społecznych.


Zgłoszenia na studia prosimy kierować pod adres:
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Katedra Zarządzania Informacją i Wiedzą
ul. Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław
mgr Anna Adamczyk (koordynator Studiów)
tel./fax (71) 785 47 22 tel. kom. 504 277 722
e-mail: anna.adamczyk@ue.wroc.pl lub adamczyk@binsztok.pl
ewentualnie:
dr Aleksander Binsztok (kierownik Studiów)
tel./fax (71) 368 03 23 tel. kom. 602 717 555
e-mail: aleksander.binsztok@ue.wroc.pl lub binsztok@binsztok.pl
Uczestnikiem studiów może być osoba, która posiada wyższe wykształcenie (w tym licencjat).

Więcej szczegółów: www.ue.wroc.pl lub www.binsztok.pl

Czas trwania: 2 semestry
Termin składania podań: do 30 października 2010 r.
Termin rozpoczęcia: 6 listopada 2010 r.
Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele (co 2 tygodnie).
Opłata za studia: 2899 zł za semestr (osoby, które zgłoszą się do 8.10.2010 r. płacą w ramach promocji 2699 zł za semestr, przy całkowitej wpłacie za II semestry z góry).