English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowi członkowie Pracodawców RP

25-08-2014

Do grona Pracodawców RP dołączyło pięciu kolejnych członków:

 

  • Budimex SA

Budimex istnieje od ponad 40 lat. Spółka jest zaliczana do grona największych firm budowlanych w Polsce. Obecnie jako przedsiębiorstwo infrastrukturalno-usługowe Budimex koncentruje się na rynku polskim. Jako generalny wykonawca działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; a także budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze obsługi nieruchomości i obiektów infrastruktury oraz gospodarki odpadami.
 

Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Budimex SA zatrudnia ponad 4 tys. osób i osiąga roczne przychody wartości 5 mld złotych. Do Grupy Budimex należą Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków.
 

Władze: Dariusz Blocher, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Budimex SA

 

 

  • Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”

Porozumienie Zielonogórskie zostało powołane 2 sierpnia 2003 r. przez świadczeniodawców z pięciu województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Powstanie organizacji było reakcją na monopolistyczną pozycję Narodowego Funduszu Zdrowia oraz prowadzoną przez ówczesny rząd politykę ochrony zdrowia.
 

Zadaniami Federacji są m.in.:
• oddziaływanie na kształtowanie polityki zdrowotnej i ustawodawstwa dotyczącego interesów członków Federacji,
• wspieranie członków w ustalaniu warunków umów z dysponentami publicznych i prywatnych środków przeznaczonych na finansowanie usług medycznych,
• rozwój niepublicznej opieki zdrowotnej oraz wspieranie prywatyzacji w ochronie zdrowia,
• budowanie wzajemnych więzi pomiędzy członkami Federacji a pacjentami korzystającymi z systemu ochrony zdrowia,
• wspieranie działań mających na celu podnoszenie poziomu opieki zdrowotnej i jej rozwój.
 

Władze: Jacek Krajewski, Prezes
 

  • HP Global Business Center Sp. z o.o.

Globalne Centrum Biznesowe HP we Wrocławiu rozpoczęło swoją działalność w 2005 roku. Początkowo świadczyło usługi obejmujące głównie rozliczanie należności, regulowanie zobowiązań oraz administrację personalną na potrzeby jednostek HP z całej Europy.

 

W ciągu kilku lat oferta Centrum została rozszerzona o dodatkowe usługi (zarządzanie finansami, księgowością, płacami, wsparcie marketingowe, planowanie strategiczne) oraz inne złożone procesy biznesowe, a także o ofertę outsourcingową skierowaną do firm zewnętrznych.
 

Centrum świadczy usługi zarówno dla klienta wewnętrznego (HP), jak i zewnętrznego, w tym dla dziesięciu dużych klientów korporacyjnych.
 

Wrocławskie Centrum jest jednym z ogniw globalnej sieci ośrodków; pozostałe lokalizacje to między innymi Barcelona (Hiszpania), Guadalajara (Meksyk), San José (Kostaryka), Bukareszt (Rumunia) oraz Chennai czy Bangalore (Indie).
 

Władze: Agnieszka Orłowska, Prezes Zarządu

 

  • Pfizer Sp. z o.o.

Pfizer Polska zajmuje wiodącą pozycję na liście największych firm farmaceutycznych w Polsce. Jest obecna w Polsce od 50 lat. Oferuje innowacyjne leki w wielu obszarach terapeutycznych, między innymi: kardiologii, neurologii, psychiatrii, diabetologii, reumatologii, okulistyce, endokrynologii, seksuologii, urologii, onkologii i chorobach zakaźnych. Oferta leków Pfizer obejmuje także preparaty weterynaryjne. Firma jest również aktywna na polu badań klinicznych.
 

Władze: Dorota Hryniewiecka-Firlej, Prezes Zarządu i Dyrektor Działu Global Innovative Pharma Business

 

  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.

PESA Bydgoszcz SA to polska firma z ponad 160-letnimi tradycjami, a jednocześnie nowoczesna, innowacyjna, otwarta na potrzeby rynku. Zajmuje się budową, modernizacją i naprawą taboru szynowego. Współpracuje z czołowymi ośrodkami naukowo-badawczymi.
 

Jej sztandarowe produkty to: tramwaje Swing i Twist, elektryczny ELF, spalinowy Link i lokomotywa Gama. Lista państw, do których przekazywany jest tabor, wciąż jest poszerzana. Od 2008 r. spalinowe pociągi PESA zaczęły służyć pasażerom we Włoszech, a w 2012 r. – w Kazachstanie. Tramwaje Swing po wygraniu jednego z największych przetargów w Europie pojawiły się na Węgrzech i w Rumunii. Pojazdy spalinowe budowane są obecnie dla przewoźników w Niemczech, Czechach i Rosji.

 

Władze: Tomasz Zaboklicki, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny