English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Kolejne posiedzenie Komisji ds. Kontroli Państwa

11-09-2014

Przedstawiciele Pracodawców RP wzięli udział w posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Kontroli Państwa.

 

W środę 10 września 2014 roku w siedzibie Sejmu odbyło się posiedzenie Komisji do Spraw Kontroli Państwa z udziałem przedstawicieli Pracodawców RP. W porządku obrad znalazły się następujące punkty:

 

I. Rozpatrzenie odpowiedzi Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dezyderat nr 27 skierowany do Prezesa Rady Ministrów w sprawie ochrony praw klientów podmiotów rynku finansowego, który wystosowano w związku z wynikami kontroli Najwyższej Izby Kontroli.

 

II. Rozpatrzenie Informacji Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli budowy i wykorzystania Stadionu Narodowego w Warszawie, która wykazała wiele nieprawidłowości zaistniałych w toku realizacji inwestycji.

 

III. Rozpatrzenie odpowiedzi Ministra Finansów na dezyderat nr 26 w sprawie zwalczania oszustw w podatku od towarów i usług, również wystosowanego w związku z kontrolą NIK,  zgodnie z którą rosną kwoty uszczupleń w VAT.

 

Oprócz członków Komisji, w posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Sportu oraz przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli. Pomimo niekorzystnych wyników kontroli przeprowadzonych przez NIK, strona rządowa wydaje się bagatelizować wagę nieprawidłowości oraz przedstawionych problemów.