English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Nowi Członkowie Rady Pracodawców RP

19-09-2014

Ewa Grenda i Wojciech Trojanowski zostali nowymi Członkami Rady Pracodawców RP.  

 

Ewa Grenda, z wykształcenia mikrobiolog, jest dyrektor generalną firmy Roche Polska od 2005 roku. Ponadto od czerwca 2014 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, a od 10 lat jest członkiem Zarządu Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

 

W latach 1985-1991 pracowała jako asystent na gdańskiej Akademii Medycznej prowadząc zarówno badania naukowe, jak i prace dydaktyczne.

 

W roku 1991 rozpoczęła pracę w firmie Roche Polska, początkowo jako przedstawiciel medyczny na terenie północnej Polski, a następnie menedżer produktu. W roku 1997 w uznaniu osiągnięć została promowana na stanowisko Business Unit Manager i w ciągu kolejnych 8 lat odpowiadała za różne obszary terapeutyczne. Od roku 2005 pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Roche Polska, a w latach 2010-2013 dodatkowo kierowała strukturami firmy w 8 krajach w regionie. Jest przewodniczącą Platformy Farmaceutycznej.

 

Wojciech Trojanowski z wykształcenia jest magistrem ekonomii, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Finanse i Bankowość.  

 

Współtworzy dwuosobowy Zarząd kierujący działaniami Grupy STRABAG w Polsce.  Z koncernem związany jest od 18 lat,  od 2007  r.  jako Członek Zarządu STRABAG Sp. z o.o.  W tym czasie firma stała się liderem rynku budownictwa infrastruktury w Polsce i jedną z najlepszych spółek koncernu STRABAG w Europie.  W latach 2011-2013 odpowiedzialny był także za rozwój potencjału budownictwa drogowego koncernu w Rosji. Od 2001 do 2006 roku był Dyrektorem Naczelnym i Członkiem Zarządu BRVZ Sp. z o.o. – spółki usług finansowych, należącej do grupy kapitałowej STRABAG. Pod jego nadzorem firma zdobyła  m.in. tytuł Firmy Roku w Konkursie Liderów Branży Infrastruktury (2010) oraz  diamenty do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu BCC, tytuł Tytana Roku w obszarze budownictwa podziemnego (2012). Jest Przewodniczącym Platformy Budowlanej Pracodawców RP.