English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Porozumienie o współpracy z Jordańską Izbą Przemysłową

03-05-2010

W dniu 3 maja 2010 r. Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej zawarli porozumienie o współpracy z Jordańską Izbą Przemysłową. Podpisanie dokumentu nastąpiło w siedzibie Jordańskiej Izby Przemysłowej w Ammanie, w obecności Podsekretarza Stanu Rafała Baniaka. W imieniu Pracodawców RP dokument sygnował Wiceprezydent Pan Janusz Pietkiewicz, zaś w imieniu Jordańskiej Izby Przemysłowej – Prezes Dr Hatem Halawani.

 

Porozumienie ma na celu zbudowanie odpowiedniej platformy do współpracy w zakresie podejmowania działań mających na celu wzajemne promowanie stosunków partnerskich w sektorze przemysłu, handlu i usług. Ma także służyć zintensyfikowaniu bezpośrednich kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami zrzeszonymi w obydwóch instytucjach.

 

Jordańska Izba Przemysłowa (JIP) została założona w 2005 roku. Zrzesza wszystkie izby przemysłowe w Jordanii, reprezentuje interesy i promuje pełną współpracę i koordynację izb lokalnych. Izba jest członkiem różnych forów, grup i organizacji na poziomie krajowym i międzynarodowym - jest członkiem m.in. Międzynarodowej Organizacji Pracodawców (IOE). Prezesem Izby jest dr Hatem Halawani.