English English
7 tysięcy firm, blisko 3 miliony zatrudnionych
Zakładki 1

Wyszukiwarka

Strona główna Aktualności
Zakładki 3
zakladki_video

Aktualności

DRUKUJ

Kluczowe szpitale przyłączają się do Polskiej Federacji Szpitali

01-12-2014

PFSz został załozona w 2011 roku, a architektem jej powstania był prof. Jarosław J. Fedorowski, obecny prezes Federacji. Podstawową misją i celem działania organizacji jest reprezentowanie interesów szpitali na krajowym oraz międzynarodowym rynku ochrony zdrowia, a także wspieranie szpitali oraz ich menadżerów w działaniach na rzecz ochrony zdrowia pacjentów oraz zapewnienie jak najlepszych warunków pracy dla personelu. Obecnie do organizacji należy 79 szpitali, które dysponują bazą 28 100 łóżek, świadczą usługi warte ponad 3,6 mld zł. i zatrudniają ok. 60 tys. osób.

 

PFSz jest członkiem najważniejszej organizacji szpitalnej w UE -  Europejskiej Federacji Szpitali HOPE oraz najważniejszej organizacji pracodawców w Polsce - Pracodawców RP. Polska Federacja Szpitali jest najbardziej reprezentatywną organizacją pracodawców sektora szpitalnego.

 

Tylko w listopadzie 2014 r. dołączył do PFSz drugi największy szpital w Polsce - Uniwersyteckie Centrum Kliniczne z Gdańska oraz Szpital Uniwersytecki Biziela z Bydgoszczy, Szpital Wojewódzki z Gorzowa Wlkp., a także szpitale powiatowe w Krasnymstawie i Skarżysku-Kamiennej. Do PFSz przystąpiły również dwa specjalistyczne szpitale prywatne - Nutrico z Sosnowca oraz Okoklinik z Warszawy.